• 0

23 Ocak 2020, 18:51 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta canlı hayvan sevkiyatı kontrolü

Tokat'ta canlı hayvan sevkiyatı kontrolü

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, 'Hayvan Hastalıkları ile Mücadele ve Hayvan Hareketleri'nin önlenmesi amacıyla il genelinde yol güzargahlarında denetim yaptı. Yapılan denetimlerde hayvansal ürünlerin nakline aykırı hayvan taşıdığı tespit edilen 2 araca 8 bin 886 lira para cezası kesildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve  İl jandarma Komutanlığı ekipleri hayvan hastalıkları ile mücadele kapsamında il genelinde 17 farklı noktada denetim yaptı. Denetimlerle ilgili bilgi veren Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, "Hayvan Hastalıkları İle Mücadele ve Kaçak hayvan Hareketlerinin önlenmesi amacıyla Kolluk Kuvvetleri ile işbirliği içerisinde 17 farklı noktada 28 personelimizin katılımı ile denetim  gerçekleştirilmiştir. Yapılan  denetimlerde 58 hayvan nakil aracı kontrol edilmiş olup, yurt içi canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin nakline aykırı hayvan taşıdığı tespit edilen 2 araca 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı Gıda ve Yem Kanunu kapsamında 8 bin 886 lira para cezası uygulanmıştır" dedi. 
 
 
Denetimlerin özellikle hayvan pazarlarının açık olduğu ve yol güzergahlarında ileriki günlerde de devam edeceğini belirten Şahin "Canlı hayvan alım satış ticareti ile uğraşan kişilerin veya kendi hayvanını bir yerden bir yere nakleden yetiştiricilerimizin, araçlarında taşıdıkları hayvanlar için il içinde büyükbaş hayvanlar için pasaport  küçükbaş hayvanlar için nakil belgesi, il dışı sevklerinde bu belgelerle birlikte veteriner sağlık raporu ve dezenfeksiyon belgesi bulundurmalarının kanuni zorunluluk. Bu belgeler olmadan yapılan nakillerde 5996 sayılı kanun gereği araç sahibine ve hayvan sahibine ayrı ayrı olmak üzere idari para cezası uygulanacak'' diye konuştu.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]