• 0

23 Ocak 2020, 18:54 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

CHP'li Durmaz, 'Cesurlar bir kez, korkaklar bin kez ölür!...'

CHP'li Durmaz, 'Cesurlar bir kez, korkaklar bin kez ölür!...'

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili, TBMM İdare Amiri Kadim Durmaz, 24 Ocak 1993'te bir faili meçhul cinayet sonucu öldürülen Uğur Mumcu'nun ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Durmaz mesajında;
 
Uğur Mumcu, yaşamını Cumhuriyet değerlerine ve aydınlık Türkiye’ye adamış usta bir gazeteciydi. Düşünceleri, yazdıkları ve yaptıklarıyla topluma örnek olmuş önemli bir değerdi.

Mumcu, Demokrasinin hukukun ve adaletin yok sayıldığı bugünleri gördüğü için, karanlığa karşı cumhuriyet değerlerini savunduğu için katledilmiştir.
 
27 yıl önce doğruları korkusuzca yazdığı için onu katleden eller,  Türkiye’nin aydınlık geleceğine, çağdaşlaşmasına ve demokrasisine kastetmişlerdir.
 
Ve 27 yıldır içimizdeki ateş hiç sönmedi. 27 yıldır aydınlanmayan bu cinayet Türkiye’de acının tarihidir.
 
Biz bu acı tarihi yok etmek, hukukun üstünlüğüne demokrasi ve aydınlığa inanmaktan hiç vazgeçmeden mücadele etmeye devam edeceğiz.
 
Uğur Mumcu, ülkemiz için, özgür basın için önemli bir yol açmıştır. Bu aydınlık yolda yürüyen nice neferler yetişmiştir. Gazetecilerin yaptığı haberlerden dolayı tutuklandığı, özgür basının susturulduğu bu süreçte Uğur Mumcu’nun kararlılığı ve cesareti yolumuza ışık tutmaya devam ediyor. Uğur Mumcu’nun söylediği gibi “Evet yazacağız, susmayacağız. Bütün yolsuzlukları, kaçakçılıkları, cinayetleri tek tek sergileyeceğiz.”
 
Cumhuriyetin aydınlığıyla yetişmiş, vatan için canını feda etmekten çekinmeyen, hak için, hukuk için, adalet için, demokrasi için yaşayan, birlik ve beraberliği kendine rehber edinmiş bir milleti hiçbir karanlık yenemez.
 
Aydınlıkların karanlığı, umudun umutsuzluğu yendiği, tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlatıldığı, basının gerçekten özgür olduğu bir Türkiye umuduyla, gerçekleri söylemekten hiç vazgeçmeyen, korkmayan usta gazeteci Uğur Mumcu’yu katledilişinin 27. yılında saygı ve rahmetle anıyorum.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]