• 0

03 Şubat 2020, 20:24 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut'tan Ali Erbaş'a ziyaret

Yücel Bulut'tan Ali Erbaş'a ziyaret

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la makamında bir araya geldi. Yaklaşık 1 saat görüşme süresince toplumsal konuların görüşüldüğü ve Tokat Milletvekili Bulut, Tokat'taki ibadet hanelerdeki eksiklikleri dile getirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

KÖYLERİN İMAM EKSİKLİĞİ VAR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, özellikle birçok köyde camilere imam atanması konusunda köylülerin beklenti içerisinde olduğu ifade edilerek, köy camilerine imam atamasının bir önce yapılması konusundaki vatandaşlardan gelen talepleri Diyanet İşleri Başkan Ali Erbaş’a aktardı. Ayrıca kontrolsüz yapılan cami inşaatlarının ve estetik değerlerden uzak bir şekilde inşa edilen camilerin İslam’ın ruhunu yansıtmadığına ilişkin eleştiriler de Yücel Bulut tarafından Diyanet İşleri Başkanına sunuldu.
 

EKSİKLİKLER BİR AN ÖNCE GİDERİLECEK

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ise, yakın bir zamanda kadro açığını tamamlayabilmek adına kadro açılacağını ve eksiklerin tamamlanacağını, eksik olan bölgeleri bildiklerini ve en kısa zamanda kadro açılmasıyla eksikliklerin giderileceğini ifade etti. Ayrıca kontrolsüz cami inşaatlarına ilişkin olarak bir çalışmanın gündemde olduğunu kaydeden Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, üniversitelerle bu konuda bir çalışma yürüttüklerini, en kısa zamanda camiler konusundaki standartların belirleneceğini ve sıkı bir denetime tabi tutularak estetik değer taşıyan ve şartları haiz camilerin inşaatına izin vereceklerini ifade etti.

HOŞGÖRÜ İKLİMİ

Türkiye’nin en büyük ihtiyacının herkesi kucaklayan bir hoşgörü iklimi olduğunu ifade eden Yücel Bulut, bu nedenle başta siyaset olmak üzere bütün kanaat önderleri ve yönetim kademeleri Anadolu’nun mirasına uygun olarak tahammül çerçevesinde ve birlikte yaşam iradesine uygun olarak hareket etmesi gerektiğine işaret etti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]