• 0

14 Şubat 2020, 08:29 - Anasayfa // Niksar Haberi yazdır

Yolkonak'da, otomotiv parça üretim tesisi kuruluyor

Yolkonak'da, otomotiv parça üretim tesisi kuruluyor

Niksar Yolkonak Beldesi'ne otomotiv yan sanayiine malzeme üretecek dev bir işletme kuruluyor. Ortaksan Otomotiv tarafından ilk etapta 150 kişinin istihdam edileceği 30 milyon liralık dev bir yatırım gerçekleştiriliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Ortaksan Otomotiv tarafından Mülkiyeti Yolkonak Belediye Başkanlığına ait D 100 yolu kenarında bulunan 4500 m2 alana 30 milyon liraya mal olacak turbo dizel ekipman parça üretim fabrikası kurulacak. Konuyla ilgili olarak Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray beraberinde Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP Tokat İl Başkanvekili Mustafa İpek, İl Başkan Yardımcısı Musa Özdemir, Yolkonak Belediye Başkanı Nurettin Dinç Ortaksan Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cevat Yaşar ve Ortaksan Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yener  Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’yı makamında ziyaret etti.
 
Tokat Olay Medya Grubuna açıklamalarda bulunan Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray, verdiği destekten dolayı Vali Balcı’ya teşekkür ederek, “Ayrıca Sayın Milletvekilimiz Yücel Bulut’a ve Yolkonak Belediye Başkanımız Nurettin Dinç’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
YÜZDE YÜZ YERLİ İŞLETME
 
Ortaksan Otomotivin 20 yıllık tecrübesi ile Türkiye'de bir ilk olarak turba şarj, devirdaim termostat, soğutma sistemi, fren diski, fren kalıpları ve fren kaplama malzemeleri üreteceklerini ve yüzde yüz yerli üretim sloganıyla yola çıktığını ifade eden Murat Güleray, “Türkiye gerçeği baz alındığında, sürekli büyüme ivmesi kazanmış ülkemizde yüzde yüz yerli üretim tesisi kurmak bize onur vermektedir” diye konuştu.
 
150 AİLEYE İŞ İMKANI
 
Büyümekte olan ülkemiz için böyle bir yatırım gerekli mi? sorusu üzerine Murat Güleray, “Evet gerekli. Otomotiv sektöründe milyarlarca dolar ithalatın önünü kesmek istiyoruz. İstihdam sağlanarak en az 150 aileye iş kapısı açma hedefimiz bulunuyor. Ayrıca ülkemizde yerli savunma sanayi ve otomotiv üretiminde bir nebze de katkıda bulunmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Ortaksan Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Murat Güleray açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Bir ilki başarıp yüzde yüz yerli üretim yapmak istiyoruz. Yabancı sermayeli firmalar bizi rakip gördükleri için fiyatları Türkiye'de yüzde 30 düşürüyor. Yaptığımız üretim sayesinde ülkemiz vatandaşları alternatif olarak aldığı ürünleri de daha uygun olarak alacaklar. Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimseyen, doğruluk ve güveni en önemli değerleri olarak koruyan ORTAKSAN, kuruluşundan bu yana insana saygıya dayanan yönetim anlayışı ile gerek müşterileri gerekse de tedarikçileri için adını sektörün saygın şirketleri arasına yazdırmıştır.
 
 
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZDİR
 
Verdiği hizmetle farklılıklar oluşturarak sektöründe kalıcı olmak hedefi ile kaliteli hizmet çözüm sürecini üstün başarı ile yürüten bir işletme olma özelliğini korurken çağdaş modern Türkiye için ülkemiz ekonomisine katkımızı sürekli olarak artırmaktayız. Ayrıca misyonumuz çevreyi ve insan sağlını korumak, kirliliği önlemek ve sürdürebilir kalkınma sağlamaktır. Geleceğimizi bugünden şekillendiriyoruz. Varlık nedenimiz olan müşterilerimize güven veriyoruz.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Niksar Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]