• 0

29 Şubat 2020, 07:53 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Başkan Akay'a anlamlı ödül

Başkan Akay'a anlamlı ödül

Güreş Federasyonu'ndan Kayseri Şekerspor'a övgü dolu sözler... 'Kayseri Şekerspor Güreş takımı Türkiye'nin ilk 3 takımı arasındadır.'

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şekerspor Onursal Başkanı Hüseyin Akay’ı makamında ziyaret ederek, güreş sporuna ve güreşin gelişmesine verdiği destekten dolayı bir plaket takdim etti. Yılmaz, Kayseri Şekerspor güreş takımının, Türkiye’nin en iyi takımlarından bir tanesi olduğunu belirterek, Federasyon olarak Kayseri Şekerspor’un alt yapının geliştirilmesi ve milli sporcu yetiştirilmesi noktasında yaptığı tüm çalışmaları destekleyeceklerini söyledi.

Kayseri Şekerspor Kulüp Başkanı İbrahim Dayı, Güreş Şube Sorumlusu İnanç Kızılyazı ve Kulüp Müdürü Mustafa Karahançer’in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, Kayseri Şekerspor güreş takımının, Türkiye’nin en iyi kulüpleri sıralamasında ilk 3’te olduğunu belirterek, özellikle altyapıya verilen desteğin ve sporcuların yetiştirilebilmesi için gösterilen hassasiyetin, kendilerini hayli mutlu ettiğini söyledi.
 
 
Başkan Akay ise ziyaretin kendilerini onurlandırdığını belirterek, Kayseri Şekerspor Güreş Takımı’nın Türkiye’de Milli Takıma sürekli güreşçi gönderen nadir takımlardan bir tanesi olduğunu söyledi.
 
Akay, güreşçilerin Türk Milleti adına, dünya minderlerinde bayrağımızı göndere çektirmelerinin, en büyük temennileri olduğunu belirterek, “Güreş bizim ata sporumuzdur. Biz de milli sporumuza destek vermek anlayışı içerisinde, Kayseri Şeker’de göreve başladığımız günden buyana gençlerimize imkân, destek ve fırsat veriyoruz. Kayseri Şekerspor güreş takımımızda güreşçilerimiz, değerli hocalarımızın nezaretinde yetişiyorlar. Güreşçilerimizin Türk Milleti adına, Türk güreşi adına dünya minderlerinde bayrağımızı göndere çektirmeleri, İstiklal Marşımızı söyletmeleri, göğsümüzü kabartacaktır. Bu anlayış ve motivasyon içerisinde çalışmalarımız devam edecektir.” Şeklinde konuştu.
 
 
Türkiye Güreş Federasyonu Genel Sekreteri Tahir Yılmaz ziyaretin sonunda, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi ve Kayseri Şekerspor Onursal Başkanı Hüseyin Akay’a, güreş sporuna ve güreşin gelişmesine verdiği desteklerden dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]