• 0

04 Mart 2020, 18:25 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, çiftçinin sesi olmaya devam ediyor

Yücel Bulut, çiftçinin sesi olmaya devam ediyor

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut Tarım Bakan Yardımcısı Fatih Metin'i ziyaret ederek çiftçinin sorunlarının çözümü noktasında girişimlerde bulundu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, çiftçinin zor günler geçirdiğini belirterek, “Sulama Birliklerinin içinde bulundu sıkıntıları dile getirdiğimiz raporu Bakan Yardımcımız Fatih Metin Bey’e ilettik. Özellikle köylünün haciz yükünden kurtulmasına yönelik adımların atılmasını talep ettik. Bir enkaz günden güne büyüyerek Anadolu’yu sarmış vaziyettedir. Sulama birliklerinde daha önce görev almış insanların şu an mal varlıklarına 223 milyon lira SGK borcu nedeniyle haciz konulmuş durumda. Bu SGK borçları bir yasa ile silinmelidir. Çünkü insanların bunu ödeme gücü yoktur. Köylerde yaşamak isteyen vatandaşlar üretim yapmak istiyor ancak bu borçlar yüzünden üretim yapamıyor” dedi.
 
 
ŞEHİT AİLELERİ UNUTMADI
 
Çiftçi ve köylünün borçlarının yasal düzenlemeyle silinmesi gerektiğini ifade eden Yücel Bulut, “Şehitlerimizin köyde ikamet eden ailelerine, başkaca şart aranmaksızın başvuruları halinde ÜCRETSİZ (HİBE) Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Desteği verilmesine ilişkin düzenleme talebinde bulunduk” şeklinde konuştu.
 
KÖY HAYATI ŞEHİRE ALTERNATİF OLMALI
 
Sulama birliklerinin daha işlevsel bir yapıya kavuşturulması gerekliliği üzerinde duran Yücel Bulut, “Sulama birlikleri borç batağında bulunuyor. Çalıştırdığı kişilerin maaşlarını ödeyemeyen, SGK primlerini yatıramayan birlikler, çiftçiden para tahsil etmeye çalışıyor. Bu durum bir borç sarmalını ve arkasından icraları getiriyor. Acilen bu konunun da yeniden dizayn edilmesi gerekiyor. Faiz yükü altında ezilen ve hepimizin kökü, kaynağı ve meşrebi olan Anadolu köylüsünü yeniden ayağa kaldıracak, köy hayatını şehir hayatının güçlü bir alternatifi hâline getirecek bütün tedbirleri el birliğiyle hayata geçirecek bir formül bulmalıyız” diye konuştu.
 
PANCARDA KOTA MAĞDURİYETİ
 
Pancar üretimi konusuna da değinen Yücel Bulut, “Pancar'daki KOTA uygulamalarının yarattığı mağduriyeti ve pancar ekimi yapan köylümüzün sıkıntılarını anlattık.  Erbaa İlçemizde 2B arazilerine ilişkin düzenlemelerin bir an önce netliğe kavuşturulmasına ilişkin köylülerimizin beklentilerini paylaştık. Köylümüz, çiftçimiz ve tarımla iştigal eden bütün kesimlerimiz hâlinden memnun değil ve tabiri caizse perişan hâldedir. Buna ortak akılla, ortak iradeyle ve hep birlikte bir çözüm bulmak, çözüm üretmek bu Meclisin görevidir.” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.093 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]