• 0

15 Mart 2020, 08:20 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta, akülü sandalye şarj istasyonları devreye girdi

Tokat'ta, akülü sandalye şarj istasyonları devreye girdi

Tokat Belediyesi ve Çamlıbel Elektrik işbirliğinde Yeşilırmak Bilgi Evi bölgesine akülü sandalye şarj istasyonu kuruldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Şarj İstasyonunu engellilerin kullanımına açan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, akülü sandalye şarj istasyonlarının sayısının artırılacağını söyledi.Başkan Eroğlu, "Tokat, engelli dostu bir şehirdir. Engelli kardeşlerimiz her zaman başımızın tacıdır. Onların konforlu yaşamaları bizim en önemli hususlarımız arasında gelir. Şehrimizde birçok farkındalık çalışması yaptık. Engelli kardeşlerimizin sadece engelliler haftasında veya gününde değil, her gün yanlarında olmanın gayretindeyiz. Bu amaçla 'Bir gün değil her gün farkındalık' projemizi 2016 yılında hayata geçirmiş ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ödül almıştık. Engelli kardeşlerimizle bu güzel şehrimizde birlikte yaşamak bizim ana hedeflerimizin başında gelmektedir" dedi.
 
 
'AKÜLÜ SANDALYE ŞARJ İSTASYONLARININ SAYISI ARTACAK'

Engellilere yönelik çalışmalar kapsamında Tokat Belediyesi bünyesinde Engelli İletişim Merkezi kurulacağının müjdesini veren Başkan Eroğlu şunları söyledi: "Kaldırımların, toplu taşıma araçlarının engelliler için uygun hale gelmesi noktasında çalışmalarımızı yaptık. Hem belediye olarak hem de kurumlar olarak onların isteği bizim için önemlidir. Önümüzdeki günlerde belediyemizde Engelli İletişim Merkezi kuruyoruz. Sadece engelli kardeşlerimize hitap eden, onların isteklerini taleplerini dinleyen iletişim merkezini kuracağız. Şehrimizin birkaç noktasında belediye olarak bu tür istasyonlar kurmuştuk. Çamlıbel Elektrik şirketinin katkısıyla, şarj istasyonlarımızın sayısını artıracağız. Kendilerine uygun yerleri göstererek engelli kardeşlerimizin daha rahat istifade etmelerini sağlayacağız. Bu desteklerinden dolayı Çamlıbel Elektrik A.Ş ve Genel Müdürümüze teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
 
CK Enerji Çamlıbel Elektrik Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin de yaptığı açıklamada "Akülü sandalye şarj istasyonun açılışını gerçekleştirdik. 'Hayatı aydınlat' konserlerinin gelirleri ve kurum çalışanlarının bağışları ile akülü şarj istasyonlarının sayısını artırmak istiyoruz. 2020 yılı içerisinde bu rakamı 5 adete çıkarmayı planladık. Belediye Başkanımıza teşekkür ederim" dedi.
 
Türkiye Sakatlar Derneği Tokat Şube Başkanı Ali Aras ve Engelliler adına konuşma yapan Osman Avcı hem Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na hem de Çamlıbel Elektrik firmasına teşekkür ettiklerini söyledi.
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Hatuniye Camisi zamana meydan okuyor
Tokat'ta, Osmanlı Sultanı 2'nci Beyazıt'ın annesi Gülbahar Hatun adına 1485 yılında yaptırılan 534 yıllık Hatuniye Camisi, aradan geçen yıllara rağmen dimdik ayakta. Halk arasında Meydan Camisi olarak da anılan ibadethane, Tokat'ta yapılmış en güzel Osmanlı eserlerinden birisi olarak değerlendiriliyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]