• 0

27 Mart 2020, 11:29 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Koronavirüs ticaretin yönünü değiştirdi'

Yücel Bulut, 'Koronavirüs ticaretin yönünü değiştirdi'

Koronavirüs salgın hastalığının yakında yenileceğini, fakat sonuçları itibariyle ticaretin yönünü değiştireceğini ifade eden Tokat Milletvekili Yücel Bulut, 'Yeni dönemde tarım ve hayvancılık ön plana çıkacağız. Fiziki mağazalar, marketler ağırlığını yitirecek. İnsanlarımızın yeni sisteme şimdiden kendini adapte etmesi gerekiyor' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Koronavirüsün yakında etkisini kaybedeceğini belirterek, “Havalar ısınıyor, virüsün en büyük düşmanı olan güneş ışınları da imdadımıza yetişecek. Bu süreçte vatandaşlarımızın kurallara sıkı sıkıya uyması gerekmektedir. Biraz daha dişimizi sıkar, alınan tedbirlere riayet edersek, salgından en az şekilde etkileneceğiz” diye konuştu.
 
VARACAĞIMIZ NOKTA HEPİMİZİ MUTLU EDECEK
 
Sağlık çalışanlarının özverili bir şekilde çalıştığını, hastalığın yok edilmesine yönelik bilimsel çalışmaların hızlandığını aktaran Yücel Bulut, “Haziran ve Temmuz ayları bizler geçen gerçek anlamda bahar olacaktır. Şimdi tüm planlarımızı ertelemeliyiz. Gün evde ailenizle vakit geçirme günüdür. Kritik eşikteyiz. Aşı üretimi noktasında Türk bilim insanları canla başla çalışıyor. Sanayicilerimiz sağlık kitlerinin hazırlanması noktasında devletimizle işbirliği içerisinde çalışıyor. Halihazırdaki motivasyonla aşı geliştirmeye, solunum cihazı ve yerli tanı kiti üretmeye yönelen Türkiye, geleceğin dünyasının tehditlerine karşı daha hazırlıklı hale gelecek. Varacağımız nokta hepimizi mutlu edecektir” şeklinde konuştu.
 
KAYNAŞMA ARTTI
 
Salgın hastalıkların kaybetmeye başladığımız değerler açısından bazı gerçekleri hatırlattığını kaydeden MHP’li Yücel Bulut, “Salgın gibi istisnai olaylar, tıpkı büyük depremler gibi, dayanışmacı ruhun ortaya çıkıp çeşitli yöntemlerle gelişmesine vesile olan istisnai koşullar ortaya koyar. Görüyorum ki, insanlarımız kaynaşmış, birbirinin sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Bizi biz yapan değerlerin hazırlanması yüreğimize su serpmiştir” ifadelerini kullandı.
 
FİZİKİ MARKETLERİN DEĞERİ AZALACAK
 
Yücel Bulut açıklamasını şöyle sürdürdü: “Koronanın ‘hayatı aniden durdurucu’ etkisi doğrudan reel sektörü vuran sonuçlar üretiyor. Fabrikalar kapanıyor, insanlar işsiz kalıyor. Böyle bir ortamda tek umut, koronanın hızlıca etkisini yitirmesi, hayatın normale dönmesi ve aradaki talep birikimiyle verilerin hızlıca düzelmesidir.
 
Ayrıca bu salgın hastalık sonucunda internet üzerinden alışverişi daha da artırmıştır. Toplumların tüketim alışkanlıklarının değişmesinde önemli rol oynayan koronavirüs hastalığı özellikle perakende ve hizmet sektörlerinde günümüzde fiziki mağazalardan alışveriş eden offline hizmet ticareti ve alışverişin, online yani mobil uygulama ve elektronik ticaret ortamına geçişini hızlandırdı. Yeni nesil iş modellerinin daha artacağı gelecek dünyasında, mobil ve e-ticaret pazarlarında yükseliş ivmesi geçtiğimiz yıllara göre daha kuvvetli olacak. Şimdi bizim tavsiyemiz insanlarımızın bu gerçeği görerek ticari planlamalarını ona göre yapmalarıdır.”
 
BÜYÜKLERİMİZ BAŞTACIMIZDIR
 
Yaşlılara yönelik bazı kendi bilmezlerin yaptığı hayasızlığa da değinen Yücel Bulut, “Büyüklerimiz başımızın tacıdır. Sosyal Medyada örneklerini gördüğümüz bazı rezil videolar, kültürümüzün temeli olan yaşlılara ve büyüklerimize saygıyı hiçe sayan bir arsızlığı ve edepsizliği gözümüze soktu. Sosyal çürümeye neden olan ve temelinde ahlak eksikliğinin olduğu bu kültürel erozyon, geleceğimiz için her türlü virüsten daha tehlikeli bir salgındır” dedi.
 
Yücel Bulut, “Yaşlısını saymayan, edepsizdir, ahlaksızdır. Edep ve ahlak bilmeyenden ne kendine ne millete bir hayır gelmez. Hayır da beklenmez” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]