• 0

30 Mart 2020, 15:25 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Yücel Bulut, 'Kurtuluş reçetesi köylerdir'

Yücel Bulut, 'Kurtuluş reçetesi köylerdir'

Koronavirüs sebebiyle ortaya çıkan durumun tüm ezberleri bozduğunu ifade eden Yücel Bulut, 'Öncelikle bir araya gelmeden birlikte hareket etmeyi öğrenmeliyiz. İkincisi de kalkınma ve yükselme ivmesini köylerden başlayarak yapmalıyız' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Koronavirüsün ortaya çıkardığı sıkıntıları aşmanın yeni bir ekonomik ve kalkınma anlayışından geçtiğini ifade eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Vatandaşa bankaya git kredi al veya kredini uygun faizle ötele tavsiyesinde bulunmak bir çare veya paket değildir. Yapılması gereken ön önemli husus çalışanları istihdamı ve emeği koruyucu desteklerin devreye sokulmasıdır. Pandemik hastalıkların ortaya koyduğu bir diğer gerçek de küçük yerleşim birimlerinin tekrar önem kazanmasıdır. Son yıllarda köylerimiz, kasabalarımız, hatta ilçelerimiz boşalmaya başladı. Kalkınma hamlesini köylerimizden başlayarak tekrar başlatmamız gerekiyor. Bunun için yapılması gereken en kolay yöntem ise emeklileri, yaşlıları köylerimize, kasabalarımıza çekecek politikalar geliştirmektir” diye konuştu.
 
KÖYDEKİ YAŞAM STANDARTI YÜKSELTİLMELİ
 
Yaşanan süreçte alınması gereken önemli dersler olduğunu kaydeden Yücel Bulut, “Bence bir tanesi de Devletimizin köylerin ve köylünün önemini anlaması gerekiyor. Köy, En güvenli yerdir. Ahlakın en çok korunduğu yerdir, temizlik ve samimiyet köydedir. Üretim ve emek köydedir, gelenek ve görenek köydedir. Çocuk en güzel köyde yetiştirilir. Köy sükunettir, güvendir, sağlık ve afiyettir. O yüzden köylüyü sözde değil, gerçekten özde milletin efendisi yapacak her tedbir alınmalı, her destek verilmelidir. Bunun için de yapılması gereken ilk iş köylerdeki konutların yaşam kalitesini kentlerdeki konutlar seviyesine getirmektir” ifadelerini kullandı.
 
KÖYDE ÜRETİMİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMALI
 
“Olağanüstü felaketle yüz yüzeyiz” diyen MHP’li Yücel Bulut, “Yapılması gereken insanların evlerinde yaşamlarını sürdürmelerini sağlayacak asgari ihtiyaçları sağlamaktır. Bir araya gelmeden birlikte hareket etmeliyiz. Bu süreç aşıldıktan sonra köye dönüş teşvik edilmeli, köyde yaşam kolaylaştırılmalıdır. Köydeki üretimin önündeki tüm engeller kaldırılmalıdır. Büyükşehirlere çaresizce göç edip, bilinmezliğe, çaresizliğe ve sömürüye sürüklenen insanımızın Köyünde refah içinde yaşayacağı bir düzeni oluşturmalıyız” şeklinde konuştu.
 
Yücel Bulut açıklamasını şöyle tamamladı: “Köyde insan varsa, üretim var demektir. Köyde üretim varsa, ülkede refah var demektir. Köyler biterse, nesiller biter, ahlak biter, çürüme başlar, ülke biter. Köylü olmak, utanılacak değil gurur duyulacak bir sıfattır. Ben köylüyüm, köylü olmakla da iftihar ediyorum.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]