• 0

30 Mart 2020, 15:25 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Videokonferansla 'Koronavirüs Genel Tedbirleri' ele alındı

Videokonferansla 'Koronavirüs Genel Tedbirleri' ele alındı

Vali Dr. Ozan Balcı, başkanlığında videokonferans yolu ile gerçekleştirilen toplantıda, Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgınının önlenmesi için Tokat'taki genel tedbirler ele alındı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıda Cumhurbaşkanlığımız başta olmak üzere bakanlıklarımızın aldığı tedbirler kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalar ve ilçelerin genel durumu ile ilgili kaymakamlardan tek tek bilgiler aldı.
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcıları Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Yüksel Ünal, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Murat Kınay ve videokonferans yolu ile kaymakamlar katıldı.
 
Devletimiz Gereken Tedbirleri Aldı
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Paniğe ve korkuya kapılmaya gerek yok. Devletimiz gereken tedbirleri aldı. Vatandaşlarımız sosyal mesafeyi korusunlar, evde kalmaya devam etsinler, suya ve sabuna dokunsunlar. Sık sık ellerini su ve sabunla yıkasınlar. Evlerinden ayrılmaları gereken vatandaşlarımız da sosyal izolasyon ve sosyal mesafeyi en üst seviyede tutacak şekilde kendilerine dikkat etsinler.” dedi.
 
Vefa Sosyal Destek Grubu Vatandaşlarımızın Yanında
 
Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs tedbiri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlanan, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızdan tek başına yaşayan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayanların mağdur olmaması için İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan ve Tokat Valiliğimiz koordinesinde Vefa Sosyal Destek Grubu’nun yürüttüğü çalışmaları önemsediğini dile getirdi.
 
155 ve 156 numaralı telefonlara yapılan başvuruların hassasiyetle takip edildiğini ve vatandaşlarımızın taleplerinin karşılandığını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Vatandaşlarımızın her zaman yanındayız ve destekçisiyiz. Vatandaşlarımız devletimizin aldığı kararlara ve uyguladığı tedbirlere hassasiyetle uysunlar.” dedi.
 
Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Ediyoruz

Doktorundan ebesine ve hemşiresine, idarecisinden teknik ve destek elemanına bütün sağlık çalışanlarımız özverili bir şekilde Koronovirüse karşı mücadele veriyorlar. Emek, gayret ve çalışmalarından dolayı kendilerine, devletimiz adına, milletimiz adına, teşekkür ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın devletimizin tüm imkanları ile yanındayız.” dedi.
 
Vali Balcı, "Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızla, vatandaşlarımızın her zaman destekçiyiz. 24 saat hizmetlerinde olan Sosyal Destek Grubumuzla, vatandaşlarımızın yanındayız. Milli birlik ve beraberlik, toplumsal dayanışma içerisinde, devlet millet elele, bunun üstesinden mutlaka geleceğiz .” dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]