• 0

31 Mart 2020, 22:18 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

MHP Tokat teşkilatından dayanışmaya tam destek

MHP Tokat teşkilatından dayanışmaya tam destek

MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, iki aylık maaşını Tokatta 60 aileye, bir maaşını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kampanyaya bağışlayacağını açıkladı. Tokat'ta MHP'nin elinde bulunan belediye başkanları da kampanyaya tam destek verdiklerini belirttiler.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirlere ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, virüsle mücadele kapsamında Milli dayanışma kampanyası başlattıklarını belirterek, kendisinin de yedi maaşını bağışlayarak bu kampanyaya destek olacağını söyledi.
 

BAHÇELİ 5 MAAŞINI BAĞIŞLADI

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ’Biz Bize Yeteriz’ diyerek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’ hakikaten takdir ve tebriğe layıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İçinden geçtiğimiz zor günleri dayanışma duygularını teşvik ederek, yardımlaşma hissiyatını harekete geçirerek aşacağımıza yürekten inanıyorum. Birbirimize el uzatırsak, zorda kalanlara destek verirsek hem insani hem de İslami sorumluluklarımızı yerine getirmiş oluruz. Bugün akşam Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşmasını dikkatle takip ettim. ’Biz Bize Yeteriz’ diyerek başlattığı ’Milli Dayanışma Kampanyası’ hakikaten takdir ve tebriğe layıktır. Sayın Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak Milli Dayanışma Kampanyası’na beş (5) maaşımla katılıyorum. İnşallah bu günleri atlatacağız, inanç birliği yaparak, ortak akıl ve irade paydasında buluşarak huzurlu ve güvenli yarınlara beraberce ulaşacağız” diye konuştu.

BULUT ÜÇ MAAŞ İLE KAMPANYAYA DAHİL OLDU

Cumhurbaşkanın çağrısı ile MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin destek açıklamasından sonra MHP Tokat Milletvekili Av Yücel Bulut da kampanyaya 3 aylık maaş ile destek verdi.

Tokat milletvekili Av. Yücel Bulut açıklamasında, “Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel başkanımızın çağrısına uyarak 2 aylık maaş tutarındaki meblağı teşkilatımız tarafından tespit edilecek Tokat ve ilçelerindeki ihtiyaç sahibi 60 aileye eşit olarak dağıtacağız. Ayrıca bir aylık Milletvekilliği maaşımı da Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edilen hesaba yatıracağım” dedi.

Milletvekili Bulut, “Milletimizin #BizBizeYeteriz diyerek seferber olduğu bir dönemde vekili olduğum milletimle iftihar ediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan # BizBize Yeteriz kampanyasına parti olarak destek veriyoruz” ifadelerini kullandı.

MHP’Lİ BELEDİYELER HAREKETE GEÇTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanın çağrısından sonra Tokat’ta MHP’li 3 ilçe belediye başkanı Erbaa Ertuğrul Karagöl, Almus Bekir Özer, Yeşilyurt Muhsin Yılmaz da kampanyaya katıldı. Yine belde belediye başkanları Gökal Belediye başkanı Osman Akbulut, Tanoba Belediye Başkanı Vural Özdemir, Serenli Belediye başkanı Nurettin Keleş, Hatipli Belediye Başkanı Murat Cengiz, Bereketli Belediye Başkanı Necati Şahin, Çevreli Belediye Başkanı Sadi Soysal, Çat Belediye Başkanı Mustafa Coşar, Güryıldız Belediye Başkan Mustafa Özer de kampanyaya maaşları bağışlayarak destek verdiler.

MHP Tokat Belediye Meclis üyesi ve grup başkanlığı görevini yürüten, aynı zamanda Tokat Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İlhan Köten ve İl genel Meclis üyesi Ahmet Yılmaz 1 maaşla kampanyaya destek verdiklerini  açıkladılar.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]