• 0

18 Mayıs 2020, 16:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Dr. Ozan Balcı'nın Müzeler Haftası mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı'nın Müzeler Haftası mesajı

Vali Dr. Ozan Balcı, tüm halkımızın 'Müzeler Haftası'nı kutluyor, sağlık ve mutluluklar dileyerek, sevgiyle selamlıyorum."

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Her bir köşesi ayrı bir tarih olan ülkemizin doğa ve kültür varlıklarının tanıtılması, milli değerlerimiz olan kültür varlıklarımızın korunması, onarılması ve saklanması ile gelecek kuşaklara aktarılması için yapılan ve yapılması gerekli çalışmaları anlatmak, müzelerimizi tanıtarak halkımızın milli kültür ve tarih bilgisini zenginleştirmek amacıyla her yıl 18-24 Mayıs tarihleri “Müzeler Haftası” olarak kutlanmaktadır.
 
Medeniyetin doğup tarihin yazılmaya başlandığı Anadolu toprakları, görkemli uygarlıkların birbiri ardı sıra kuruluşuna, yükselişine ve yitip gitmesine tanıklık etmiştir.
 
İnsanlıkla yaşıt bu sürecin neticesinde ülkemiz, dünyada başka hiçbir ülkeye nasip olmayacak kültürel ve arkeolojik bir zenginliğe sahip olmuştur.
 
Müzeler; Anadolu'nun binlerce yıl geçmişe uzanan kültürel tarihinin izlerini barındıran, geçmişi günümüze taşıyan, tarih içinde yolculuk yapmamıza imkân sağlayan çok özel mekânlardır. 
 
Sahip olduğumuz kültürel mirasın birbirinden değerli eserlerini ve yaşam şekillerini bizlere sunarak geçmişin ruhunu bugünlere taşıyan müzeler, aynı zamanda bir eğitim merkezi olup, bireylerde tarih bilincinin oluşmasında katkıda bulunur.
 
Tokat’ta öğrencilerimizin tarih bilgisi ve şuuruna sahip olması, kültürel ve tarihi zenginliklerimizi tanıması, özgüvenlerinin geliştirilmesi amacıyla Valiliğimiz koordinesinde il, ilçe, belde ve köy okullarımızda okuyan tüm çocuklarımızın müzelerimizi ziyaret etmelerini sağlıyoruz.
 
“Gelecek İçin Geçmişe Yolculuk, Müze Gezileri Projesi” ile 70 okuldan toplamda 5000 öğrencimizin il merkezindeki müzeleri gezmelerine katkıda bulunduk ve bulunmaya devam ediyoruz. 
 
"Köy Çocuklarına Sahip Çıkıyoruz" projemiz ile köy okullarında eğitim gören ve sosyal, kültürel imkanlardan mahrum kalmış öğrencilerimize il merkezimize getirerek, Tokat’ta tarihi, turistik ve kültürel yerleri gezdiriyoruz.
 
Yine “Tüm Öğrenciler Müzede Buluşuyor” projemiz ile öğrencilerimize öğretmenleri eşliğinde müzelerimiz ve tarihi yerlerimiz gezdiriliyor.
 
“Bugünü anlamak ancak dünü tanımak ve anlamakla mümkündür.” diyerek geleceğimiz olan çocuklarımıza dünü tanıtmak için gayret ediyoruz.
 
Bu duygu ve düşüncelerle, tüm halkımızın “Müzeler Haftası’nı kutluyor, sağlık ve mutluluklar dileyerek, sevgiyle selamlıyorum.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.062 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]