• 0

03 Haziran 2020, 15:21 - Anasayfa // Turhal Haberi yazdır

Turhal'ın 30 yıllık su ihtiyacı karşılanacak

Turhal'ın 30 yıllık su ihtiyacı karşılanacak

Tokat'ın Turhal ilçe Belediye Başkanı İlker Bekler, yaptıkları 4 su sondajı ile ilçenin 30 yıllık su ihtiyacını karşılayacaklarını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, teknik ekibi ile birlikte ilçenin çeşitli noktalarında yapılan su sondajı çalışmalarını yerinde inceledi.
 
 
80 bin nüfusa sahip ilçede yaşanacak su sıkıntılarının önüne geçmek için çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Bekler, "Burada şebekemizin içme su ihtiyacını güçlendirmek için sondajlar yapıyoruz. Bu seçimden sonra şehrimizde yaptığımız dördüncü büyük sondaj. Biz bu sondajlarda elektrik vasıtası ile suyu çıkartıyoruz. Bunun da belediyemize ciddi bir maliyeti var. Su üzerinden ülkelerin savaş haline geldiği günümüzde suyun kullanımına bireyler olarak ilçeler, ülkeler olarak dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Mümkün olduğunca bağ, bahçe, çiçek gibi çalışmalarımızda suyu daha az şekilde kullanmaya çalışırsak, çocuklarımızı suyun az ve değerli olduğu kültürü ile yetiştirirsek daha iyi bir seviyeye geleceğiz. Bu bağlamda da yeni yaptığımız sondajlarla beraber şehrimizin önümüzdeki en az 20-30 yıllık su ihtiyacını artık sorun olmaktan çıkartıp, gönül rahatlığıyla doya doya kullanacağımız günler diliyorum. 65 metrede su bulundu. Çakıllama ve ölçüm işleri devam edecek. Suyun kalite kontrolü için gerekli müracaatlarımızı yapacağız'' dedi. 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Turhal
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Turhal Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.095 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]