• 0

14 Temmuz 2020, 16:37 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Sezai Demir, 'Esnafa kredi yapılandırması son gün: 31 Ağustos'

Sezai Demir, 'Esnafa kredi yapılandırması son gün: 31 Ağustos'

Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Demir, takibe düşen kredilerin yeniden yapılandırılacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeni Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Demir yaptığı açıklamada, “Kredi ve Kefalet Kooperatifleri ortaklarında da takibe düşen kooperatif kredileri için yapılandırma imkanı gelmiştir. Bu durum karşısında TESKOMB tarafından kooperatif takibine intikal etmiş borçların yeniden yapılandırılmasına yönelik Ticaret Bakanlığının da görüşü alınarak bir çalışma yapılmıştır. Bu çalışma sonucu esnaf ve sanatkarlarımızın Kredi ve Kefalet Kooperatifleri aracılığıyla kullandıkları kredilerden takipte olanları yapılandırıyoruz. Yapılandırma talebinde bulunan esnaf ve sanatkarımız 31 Ağustos tarihine kadar işlemlerini yapmaları gerekmektedir." dedi.
 
SALGIN EN ÇOK ESNAFI ETKİLEDİ
 
Başvuruların  30 Haziran 2020 tarihinden önce (bu tarih dahil) kredi borcu kooperatif takibine intikal eden esnaf ve sanatkarların Kredi Kefalet Kooperatifine yazılı olarak başvurmaları ve yapılandırma talebinde bulunmaları halinde yeniden yapılandırmadan faydalanabileceğini kaydeden Sezai Demir, “COVİD -19 salgınıyla mücadele kapsamında, salgından zarar gören esnaf ve sanatkara destek sağlamak amacıyla zor günler geçiren esnafımızın ödeyemediği borçlarına yapılandırma gelmiştir” ifadelerini kullandı. Demir açıklamasında şunları belirtti:
 
 
KREDİ GERİ ÖDEMELERİNDE SIKINTILAR YAŞANDI
 
“Devletimiz tarafından birçok destek paketi açıklamak suretiyle, esnaf ve sanatkarımıza bu sıkıntılı süreçte önemli destekler sağlanmıştır. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerimizde bu süreçte, gerek işletme kredisi gerekse esnaf destek paketi kapsamında sunulan 25 bin lira limitli kredi için başvuruda bulunan tüm esnaf sanatkarlarımıza kredi desteği sağlamak için büyük bir özveriyle görev yapmışlardır. Bir yandan bu destekler sürerken diğer yandan ortaya başka bir sorun çıkmış ve daha önce kooperatiflerimiz kefaletiyle kredi kullanmış olan ortaklarımızın büyük bir bölümü kredi taksit borçlarını ödemekte büyük sıkıntı yaşamaya başlamışlardır.
 
ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
 
Birçok esnafımız bırakın borç ödemeyi, günlük ihtiyaçlarını dahi karşılamakta zorlanmaktadırlar. Bizler esnaf ve sanatkâr camiası olarak her zaman üyelerimizin yanında ve destekçisi olduk. Bu zor zamanlarında da yine esnaf ve sanatkarımıza destek olunması zorunluluğu doğmuştur. Bu zorunluluk kapsamında kooperatiflerimiz takibinde bulunan kredi borçlarına ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla Ticaret Bakanlığının da görüşü alınarak Merkez Birliğimizce bir düzenleme yapılmıştır.”
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]