• 0

14 Temmuz 2020, 16:36 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta altyapı yenileme çalışmaları devam ediyor

Tokat'ta altyapı yenileme çalışmaları devam ediyor

Tokat'ta yağmur sularının birikerek sellenmeye neden olduğu durumların bertarafı için, belediye ekipleri altyapı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bu kapsamda meydan bölgesinde devam eden bin 500 metrelik yağmur ve içme suyu hattı çalışmasında incelemelerde bulundu. Başkan Eroğlu çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada "Daha önceden yapmış olduğumuz üst yapıyla alakalı gerek meydan düzenlemesi, gerekse bu meydanın açılması ve bu bölgenin Şehrimize yakışır şekilde olması noktasında 2015 yılında başlattığımız çalışma, 2018 yılında bitmişti ve hep beraber çok güzel bir meydanı şehrimize kazandırmıştık. Bununla beraber gerek içme suyu, gerek yağmur suyu hattı çalışmalarımızı bu bölgede başlatmış bulunmaktayız" dedi.
 
 
'MALİYETİ 2 MİLYON LİRA'
 
Yapılan çalışmanın Tokat için önemli oluğunu kaydeden Başkan Eroğlu, "Özellikle yağmur yağmasıyla beraber, yağmur sularının deplase edilmesi konusunda çok eskilerden beri gelen problem hepimizce malum. Özellikle Erenler bölgesinden ve yine şehrimizin merkezi dediğimiz Ali Paşa Camii noktalarında biriken yağmur suları haliyle belli bir eğimden dolayı da Meydan Camii bölgemizde, gerekse aynı şekilde Emniyet Müdürlüğümüzün lokalinin bulunduğu o bölgede birikerek sellenmeye sebep olduğundan, bunların deplasesi sırasında bizler de büyük sıkıntılar çekiyorduk. Şimdi ise yaklaşık bin 500 metrelik yaptığımız bu hatla beraber şehrimizin 4-5 mahallesinden gelen bütün yağmur sularını biz Behzat Dere'mize nakletmiş olacağız. Bu çalışmamız şu anda Erenler Mezarlığı'ndan başlayarak, Deveciler Hanı dediğimiz bölgeden, Pervane Hamamı'na, Pervane Hamam'ından Taşhan'ın arkasına, Taşhan'ın arkasından GOP Bulvarı'na, oradan da Meydan Cami bölgesine, buradan itibaren de Behzat Deresine tahliyesini sağlayan bir çalışma. Yaklaşık 10 gündür ekiplerimiz çalışıyorlar ve İnşallah da 10-15 gün içerisinde de anlatmış olduğumuz bütün hatlar bitecek. Hem Sulusokak hem Meydan Camii Bölgesi'nde ekiplerimiz çalışıyor. Böylece bu çalışmayı 10-15 gün içinde bitirdiğimizde yağmur sularının bertarafı bu vesileyle sağlanmış olacak. Yağmur suyu anlamında Tokat'ımızın bu önemli sorununu çözmüş oluyoruz. Tabi genelleme yapacak olursak 2016 yılından itibaren haziran aylarında aldığımız aşırı yağışların hem dünyada hem Türkiye'de hem de şehrimizde ne gibi sorunlar oluşturduğunu bilerek toplam 24 tane nokta belirlemiştik ve göreve geldiğimiz günden itibaren her yıl belli oranda bu problemleri giderme noktasında da şu ana kadar 14 noktamızda çalışmalarımızı bitirdik. Kalan noktalarımız ise belki daha az, daha tali diyebileceğimiz bertaraf noktalar ama asıl önemli noktaları geçtiğimiz yıllarda yine Akbank önünde, Ali Paşa Hamamı önünde, Yüksek Kahve önünde ve bunlarla beraber Karşıyaka, Esentepe bölgesinde çok önemli çalışmaları geçtiğimiz yıllarda yapmıştık. Şu an ki çalışma ise, bütün bu çalışmaların en önemlisi idi. Geri kalan, daha tali dediğimiz çalışmalarımızı ise inşallah 2021 yılı bittiğinde Tokat'ımızın aşırı yağmur yağmasıyla beraber bu suyun bertarafı konusundaki alt yapı çalışmalarımızı çözmüş olacağız. Şehrimizin insanlarına bu güzel hizmetleri kazandırmış olacağız. Özetle bin 500 metrelik bu çalışma yaklaşık 2 milyon TL gibi bir rakama mal olmakta. Çalışmamız şehrimize hayırlı olsun" diye konuştu. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]