• 0

20 Temmuz 2020, 17:34 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Enginyurt'a Türkiye'nin her yerinden tam destek

Enginyurt'a Türkiye'nin her yerinden tam destek

MHP'li Cemal Enginyurt, AK Parti'ye yönelik açıklamaları nedeniyle partisinden kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Enginyurt ise olayla ilgili yaptığı ilk açıklamada "Fındık üreticisinin hakkını savunmak vatanı savunmak gibidir" dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Enginyurt’ta Türkiye genelinde tam destek geldi. Çiftçiler, vatandaşlar Enginyurt’un açıklamalarının çiftçiyi korumaya yönelik bir öz eleştiri olduğunu, bunu sebep göstererek partiden ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin anlamsız olduğunu belirttiler.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli üzerinden AK Parti'nin tarım politikalarını eleştirdi ve AK Parti tarafının 'MHP'yi yok saydığını' savundu. "Cumhur İttifakı'ndan başka bir şey söylemiyoruz" diyen Enginyurt, "Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar" dedi.

Cemal Enginyurt, yaptığı öz eleştirilerinden sonra MHP'den ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Enginyurt Twitter'dan yaptığı açıklamada "Fındık üreticisinin hakkını savunmak vatanı savunmak gibidir. Bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz" dedi.
 

MHP SEVDAMDIR

Konuya ilişkin açıklamada bulunan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, "Açıklamaları nedeniyle Cemal Enginyurt, MHP'den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmiştir" şeklinde konuştu. Cemal Enginyurt da ihraç isteminin ardından Twitter'dan yaptığı ilk açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: "Fındık üreticisinin hakkını savunmak vatanı savunmak gibidir. Fındıkta oynan oyunlara karşı durmanın bedeli ağır da olsa; bu bedeli ödemek Ordulular adına şereftir. Şerefin tavizi olmaz. MHP vazgeçilmez sevdamdır."

ENGİNYURT NE DEMİŞTİ?

MHP'li Enginyurt basına yansıyan açıklamalarında, "Tarım bakanı ne istiyorsun sen bizden? Niye davet etmiyorsun bizi? AK Partililer niye çağırmıyorsunuz bizi. Ne yaptık size? Muhalefet mi ettik? Her yerde savunuyoruz, her yerde anlatıyoruz. Cumhur İttifakından başka bir şey söylemiyoruz. Biz her söze başladığımızda Sayın Cumhurbaşkanı diye başlıyoruz. Ama bu arkadaşlar bizi yok sayıyorlar. Her yerde yok sayıyorlar. Belediyelerde, sokakta, siyasette yok sayıyorlar. En son bugün tarım bakanı… Biz anlatamıyor muyuz projeleri. Muhalefet mi ettik size?" ifadelerini kullanmıştı.
 
 
DESTEK ÇIĞ GİBİ

Enginyurt’a destek ise yurt genelinden geldi. Özellikle çiftçi kesimi temsilcileri Cemal Enginyurt’un ifadelerinin bir serzeniş olduğunu belirterek, “Bu kadar serzeniş kardeşler arasında da olur. Eğer çiftçinin hakkını savunmak suçsa, Sayın Enginyurt’un dediklerinin altına biz de imza atarız” dediler.

SİYASİ DESTEK

Enginyurt’un tam bir ülkücü olduğunu, bu ülke için canını bile verebileceğini ifade eden siyasi desteklerde ise, “Bir camianın sevdalısı, ihraç edilemez. Büyük hata olur” şeklinde konuştular.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]