• 0

25 Temmuz 2020, 17:31 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Tokat'ta eski çöplük alanı lavanta bahçesi oluyor

Tokat'ta eski çöplük alanı lavanta bahçesi oluyor

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Yeşilırmak kenarında 72 dönümlük arazi üzerinde bulunan eski vahşi çöplük alanının 47 dönümüne 23 bin lavanta dikilelerek lavanta bahçesine dönüştürüleceğini söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 2017 yılında eski vahşi çöplük alanının temizlenerek şehre yeni bir yeşil alan kazandırılması için çalışmalara başladı. Eski vahşi çöplük alanında bulunan çöplerin taşınması ve düzenlenmesinin ardından Başkan Eroğlu 72 dönümlük alanda çalışmalara başladı. 72 dönümlük alanın 47 dönümünde 23 bin lavanta dikilerek, lavanta bahçesine dönüştürüleceğini söyledi.
 
 
Başkan Eroğlu, "Tokat'ımıza bir lavanta bahçesi yapmak için çalışmlarımıza başladık.  Bulunduğumuz alan Tokat Belediyemize ait 47 bin metre karelik bir alandır. Eski çöp alanı diye tabir ettiğimiz yer.  2017 yılında şehrimize bir park olarak kazandırdığımı bir alanda yaklaşım 23 bin lavantayı bu güzel mekana dikmek suretiyle güzel bir bahçe yapacağız. Burada insanların gezdiğin, fotoğraflar çektiği bir alan yapacağız. Bizler böyle bir alanı şehrimize kazandıracağız. Burada 3 yıllık bir çalışma olacak. İlk 2 yıl dikilmesi, bakımları ve büyümesi, 3'ncü yıl ise göreselliği ve hasatın yapılması olacak. Şuanda gelecek düzenlemeleri yapıyoruz. Su sistemlerini yapıyoruz. Kısa zaman içerinde dikimlerini yaparak büyümelerini bekleyeceğiz. Ben burada emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim." dedi. 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]