• 0

29 Temmuz 2020, 19:40 - Anasayfa // Yeşilyurt Haberi yazdır

Atık plastikler, sokak hayvanlarına su ve besleme kabı oldu

Atık plastikler, sokak hayvanlarına su ve besleme kabı oldu

Tokat'ın Yeşilyurt ilçesinde kullanılmayan atık plastik malzemeler, belediye ekipleri tarafından sokak hayvanları için besleme ve su kaplarına dönüştürüldü.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Yeşilyurt ilçesinde çevre kirliliğinin önüne geçmek ve sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olmak için, belediye tarafından proje hazırlandı. Atık plastik malzemeler toplanarak, sokak hayvanlarının beslenmelerini sağlayacak su kapları ve besleme kaplarına dönüştürüldü. Kentin belirli bölgelerine konulan 20 su ve besleme kabı sokak hayvanların ihtiyaçlarını karşılıyor.
 
 
Yeşilyurt Belediye Başkanı Muhsin Yılmaz, "Bu çalışmamızı öncelikle Cumhurbaşkanımız ve eşinin Türkiye'de büyük önem verdiği sıfır atık projeleri kapsamında ele aldık. Bilhassa çevremizi kirleten plastik malzemelerin toprak altında yok olması uzun zaman alıyor. O yüzden aklımıza böyle bir proje geldi. Kullanılmayan plastik kaplardan köpeklerimize su kabı ve besleme kabı yapma gereği duyduk. Arkadaşlarımızla istişare ederek 20 civarında kap hazırladık. Biz bu çalışmayı yaptıktan sonra köpeklerin gelerek yem ve su ihtiyaçlarını karşıladıklarını tespit ettik. Şimdiye kadar Yeşilyurt'ta böyle bir çalışma ve uygulama olmadığı için halkımız 'artık her şey bitti bundan sonra köpeklere mi bakacağız' dediler ama, ondan sonra tabi baktık vatandaşlar da duyarlı olmaya başladı. Bazı vatandaşlarımız kaplarda eksilen yem ve suyu kendi imkanlarıyla tamamlamaya başladı" dedi.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Yeşilyurt Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine röportaj
Euroaz Tarım Ürünleri Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Adnan Atmaca ile yaş sebze ve meyve ihracatı üzerine keyifli bir röportaj.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]