• 0

10 Ekim 2020, 16:57 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Tokat Gençlik Merkezi'nden Azerbaycan'a destek

Tokat Gençlik Merkezi'nden Azerbaycan'a destek

Tokat'ta Gençlik Merkezi öğrencileri Azerbaycan'ın, Dağlık Karabağ'da Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona Türk ve Azerbaycan bayrağı açarak destek verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Azerbaycan'ın, Dağlık Karabağ’da Ermenistan işgali altında bulunan topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek vermek amacıyla bina önünde toplanarak Türk ve Azerbaycan bayrakları açtı. Düzenlenen programda İstiklal Marşı okunduktan sonra Azerbaycan askerleri için dua edildi.
 
 
Gençleri bilinçlendirmek için böyle bir program düzenlediklerini belirten Tokat Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, "13-14 gün önce batının doğudaki ileri karakolu olan Ermenistan bir harekete girişti. Bu hareketin sonucunda Azerbaycan sert bir karşılık verdi. Bizim amacımız bu bölgede devam eden süreçte Tokat’taki gençlerin duyarlılığını oluşturmak, tarih, vatan, millet bilincinin oluşmasını sağlamak. Türkiye'nin kuşatıldığı bu bölgede daha duyarlı bir gençlik yetiştirmesi için bir farkındalık oluşturmak istedik. Tokat’taki gençliğin Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu o emperyalizmin ileri karakolu, şımarık çocuğu Ermenistan’ın Hocalı, Gence, Laçin’de yapmış oldukları katliamları unutmadığımızı söylemek için bu programı organize ettik." dedi.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]