• 0

29 Ekim 2020, 21:19 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Yusuf Beyazıt'n 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Yusuf Beyazıt'n 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Ak Parti Tokat milletvekili Av. Yusuf Beyazıt 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AZİZ HEMŞEHRİLERİM

Bundan tam 97 yıl önce, bu büyük milletin, canı ile, kanı ile, inancı ile kazandığı, bir büyük mücadelenin,  Cumhuriyetle taçlandırılmasının yıldönümünü kutluyoruz.

Cumhuriyetin ilan edildiği gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin kürsüsünden söylediği “Efendiler, Son yıllarda milletimizin fiili olarak gösterdiği kabiliyet, istidat ve kavrayış, kendi hakkında kötü düşünenlerin ne kadar gafil ve ne kadar gerçeği görmekten uzak, görünüşe aldanan insanlar olduğunu, pek güzel ispat etti. Milletimiz kendisinde var olan vasıfları ve değeri, hükümetin yeni adıyla, medeniyet dünyasına çok daha kolaylıkla gösterebilecektir. Türkiye Cumhuriyeti, dünya devletleri arasında tuttuğu yere layık olduğunu eserleriyle ispat edecektir.” sözleri millete olan güveninin tezahürüdür.

97 yılda geldiğimiz noktada, birçok badireler atlatan yüce milletimiz,  Cumhuriyet rejimi ile birlikte çağdaşlaşma ve demokrasi alanında çok önemli mesafeler kat etti. Bu süre zarfında karşılaşılan her güçlük bu aziz milletin feraseti ile aşıldı. Bu günde cumhuriyetin ilanının 100. Yıldönümüne yaklaşırken aynı feraset ve idrakle, Türkiye cumhuriyeti devletini Dünya devletleri arasında, layık olduğu yere, eserleri ile getirmenin çabası ve gayreti içerisinde, mücadelemiz devam ediyor.
“Cumhuriyetimizin kurucu iradesi, nasıl bu vatanı yedi düvelin planlarını bozarak işgalden kurtarmışsa, biz de hedeflerimize aynı şekilde ulaşmakta kararlıyız. Bugün, 20 yıl öncesine göre her bakımdan çok daha güçlü, çok daha dirayetli, çok daha inançlıyız. İnşallah ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştırdığımızda, bölgemizde ve dünyada yepyeni bir dönemi de başlatacağız.” diyen Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dirayeti ve Aziz milletimizden aldığımız güçle bu kutlu yolculuğumuza devam edeceğiz.

Aziz hemşehrilerim, Tüm bu düşüncelerle Cumhuriyetin ilanının 97. Yıldönümünü en derin saygılarımla kutlar, bu mübarek vatanı bizlere kazandıran Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Gazilerimizi şükran ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum.
 
Av. Yusuf BEYAZIT
AK Parti Tokat Milletvekili
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.076 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]