• 0

02 Kasım 2020, 15:01 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Fatih Demirkol, 'Bu lanetli bir iş'

Fatih Demirkol, 'Bu lanetli bir iş'

İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Fatih Demirkol, Tokat'ın Erbaa ilçesinde siyanürler altın aranmasına yönelik atılan adımlara tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta parti il başkanlığı da dahil çeşitli siyasi görevler yürüten, İyi Parti'nin kurulma aşamasında partisinden ayrılarak Genel Başkan Meral Akşener ile hareket eden ve partinin kurucular kurulunda yer alan Fatih Demirkol, Erbaa'da siyanürle altın çıkarmak için yapılan girişimleri, toprağa, halka, doğaya dolayısıyla da vatana ihanet olarak değerlendirdi.
 
Tokattan.com Genel Koordinatörü Kemal Vanlı'yı arayarak gelişmelere yönelik endişelerini dile getiren Demirkol, "Bu durumu halkımıza doğru anlatmalıyız. Siyanürle altın arama çalışması dünyanın her yerinde en vahşi maden çıkarma ve ayrıştırma yöntemlerinden kabul ediliyor. Çıkartılan madenden çok daha fazla doğaya, bitki ve hayvan florasına zarar veriyor. Tokat demek Erbaa demek ekonomisinin omurgası tarım ve hayvancılık olan kentler demek. Böyle bir coğrafyada, topraktan bir kaç gram altını ayrıştırmak için tonlarca toprağı zehirlemesine ve bunu günlerce yıllarca yapılmasına sessiz kalamayız. Özellikle Erbaa ilçe ve köylerinin içme suyu kaynaklarının da üzerinde yapılmak istenen bu lanetli iş, sadece o köy ve ilçemize değil, doğaya da, dolayısı ile vatana da ihanet anlamına gelir" dedi.
 
Geçen hafta İyi Parti Erbaa İlçe Başkanı Murat Toycan Selçuk'un açıklamasına da değinen Demirkol, "Murat beyin de dediği gibi bu siyasete malzeme edilmeyecek kadar hassas bir konu. Kim bu konu da memleket lehine adım atarsa, siyasi etiket ve mevkisine bakmadan sonuna kadar desteklemek en doğru tutum olur. Dünyada ve ülkemizde siyanürle altın aranmasına yönelik yüzlerce kötü ve ölümcül tecrübe varken, buna sessiz kalamayız. Kaynaksa, yerin altı kadar üstü de kaynak. İçme sularımız da, ormanlarımız da, bitki ve hayvan floramız da gerek memleketimiz, gerekse ülkemiz için stratejik değerde kaynaklar. Üstelik bu kaynakların sonu da yok. Bin yıllardır bize ekmek veren su veren, kol kanat geren bu topraklara ihanet anlamına gelecek bu girişimlerin karşısında olacağımı, karşısında olanları her türlü destekleyeceğini bir kez daha belirtmek istiyorum" diye konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.066 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]