• 0

13 Kasım 2020, 13:19 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Kanserden kaybettiği annesinin eşyalarıyla sergi açtı

Kanserden kaybettiği annesinin eşyalarıyla sergi açtı

Tokat'ta, 2 ay önce annesi Necibe Yeşilırmak'ı (61) pankreas kanserinden kaybeden Aynur Yeşilırmak (28), kişisel eşyalarıyla 'Annem ve ardındaki sessizlik' isimli sergi açtı. Necibe Yeşilırmak'ın tedavi sürecinde yazdığı duygusal notlar da sergide yer aldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Zile Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde sosyal hizmetler personeli olarak çalışan Aynur Yeşilırmak, pankreas kanseri olan annesi Necibe Yeşilırmak'ı 7 aylık tedavi sonrası 2 ay önce kaybetti. Pankreas farkındalık ayına dikkat çekmek isteyen Yeşilırmak, Zile Belediyesi Kültür ve Sanatevi Konağı'nda annesinin kişisel eşyalarından oluşan sergi açarak, geliri Psiko-Onkologlar Derneği'ne bağışlanmak üzere bazılarını satışa çıkardı. Tedavi sürecinde kullandıkları eşyalarında yer aldığı sergide, Necibe Yeşilırmak'ın yazdığı notlar, ziyaretçilere duygusal anlar yaşattı. Patiklerin üzerinde yer alan 'Üşüyorum, çok üşüyorum kızım. Isınamıyorum' yazılı not, sergiyi gezenleri duygulandırdı.
 
 
'TEDAVİ SÜRECİNDE ALDIĞIMIZ NOTLARI EŞYALARIYLA SERGİLEDİK'
 
Annesini çok sevdiğini söyleyen Aynur Yeşilırmak, "10 Ocak'ta pankreas teşhisi konuldu. 4 Eylül'de annemi kaybettik. Bu süreçte annemin her an yanındaydım. Kemoterapide olsun, yoğun bakımda olsun. Bir duygu birikmesi yaşamıştım. Burada yer alanlar annemin tahlilleri, kemoterapi aşamasında üşüme titreme çok yaşardı. Kullandığı şallar, sıcak su torbaları, patikleri, çorapları kendi şahsi eşyalarını paylaşmaya çalıştım. Tedavi sürecinde aldığımız notları eşyalarıyla sergiledik. Her bir yazının çok ayrı bir anlamı var bende. O anki duygularımızı, yaşadıklarımızı anlatıyor. Pankreas farkındalık ayında bir farkındalık oluşturup dikkat çekmek istedim. Ayrıca annemin el işi emeği yaptığı eşyaları da derneğe bağışlamak için satışa koyduk" dedi.
 
Sergiyi ziyaret edenler ise notlardan çok etkilendiklerini belirtti.
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat / Zile
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]