• 0

15 Kasım 2020, 13:19 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

Ak Parti merkez ilçede bir garip istifa

Ak Parti merkez ilçede bir garip istifa

Ak Parti merkez ilçede bir garip istifaTokat Merkez ilçe başkanı Ömer Faruk Doğanöz akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile istifa ettiğini duyurdu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

2017 yılında Ak parti yönetimlerinde görev alan ve 13 Şubat 2020 tarihinde Tokat Merkez ilçe başkanı olan Doğanöz’ün istifa paylaşımı kafaları karıştırdı. Doğanöz, parti görevlerinde bulunduğu süreçde görevini  layıkıyla yaptığını ve azimli olduğunu ifade ettiği açıklamasında makam ve koltuk hırsı gütmediğini belirtmesi gözlerden kaçmadı. Doğanöz’ün vatan, millet ve lidere sadakati ifade ederken siyasi, ekonomik, gizli ajandası ve ikbal kaygısı olmayan kadrolarla çalıştım ifadesi Akparti içerisinde böyle kadrolar mı var? sorusunu akıllara getirdi.
 
 
Doğanöz’ün açıklamasında yer alan “amacı şahsi ikballeri ile sınırlı ne yazık ki partimiz içerisinde muhtelif görevlere getirilmiş bulunan bazı yerel siyasetçiler” ifadesi  parti içinde karışıklık mı var sorusunu gündeme taşıyor. Bununla da kalmayan açıklamada Doğanöz“malum olan yerel siyasetçilerin ısrarla empoze etmeye çalıştığı biat kültürünü sert dille ve defaatle reddedip her fırsatta dik durdum” cümlesinde Doğanöz’ün kimleri kast ettiği şeklinde kafalarda yeni soru işaretleri oluşturdu.
 
Bir çeşit tepki ile hazırlanmış olduğu anlaşılan metinde “ikballerinden başka kaygıları olmadığını üzülerek müşahede ettiğim yerel siyasetçiler” ifadesi ise sıkıntının büyük boyutlara ulaştığını gözler önüne seriyor. Bu açıklama ve isyanlı istifa sonrasında Akparti İl Başkanlığı ve milletvekilleri tarafından bir açıklama yapılması kongre sürecine girmiş olan parti için büyük önem taşıyacaktır.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]