• 0

21 Kasım 2020, 05:40 - Anasayfa // SİYASET Haberi yazdır

MHP'den Ülkücü Hareket'i yasaklayan Almanya'ya tepki

MHP'den Ülkücü Hareket'i yasaklayan Almanya'ya tepki

MHP, Ülkücü Hareket'in Almanya'da bulunan derneklere yönelik yasaklama kararına sert tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Almanya Federal Meclisi'nin aldığı, Ülkücü derneklerin kapatılmasını ve sembollerinin yasaklanmasını öngören kararı kabul etmesine tepki gösteren MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Fransa'dan sonra Almanya'nın Ülkücü Hareket’i durdurmaya yönelik çalışma yapmasının içimizdeki ve dışımızdaki zararlı mihrakların Türk’ün tarihe gömülemeyecek kadar büyük bir millet olduğunun idrakine varamayışlarını gösterdiğini söyledi.
 
İTİ KOVARSAN SAHİBİ GELİR
 
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Fransa ve Almanya meclislerine alelacele gelen 'Ülkücü Hareket’i Durduralım' tasarısı göstermiştir ki, Türkiye’de Ülkücü Hareket’e düşmanlık güden kişi ve yapılanmalar, Türk devletinin şahlanışına mani olmak isteyen dış mihrakların piyonudur. Yasadır: İti kovarsın, sahibi gelir.'' dedi.
 
 
TAŞ KIRILIR TUNÇ ERİR AMA TÜRKLÜK EBEDİDİR

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, ''Türk’ün tarihe gömülemeyecek kadar büyük bir millet olduğunu idrak edemeyen içimizdeki ve dışımızdaki zararlı mihraklara Türk’ün gücünü gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu ucubelere tarihî bir cevap da vermiştir: Taş kırılır, tunç erir ama Türklük ebedîdir.'' dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SİYASET Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]