• 0

24 Kasım 2020, 12:37 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Sağol, 'Deneme yanılma yöntemiyle ülkeyi bataklığa sürüklediler'

Sağol, 'Deneme yanılma yöntemiyle ülkeyi bataklığa sürüklediler'

AK Parti iktidarı döneminde Türkiye'nin ekonomik ve sosyal olarak çok ciddi bir çöküntü içerisine girdiğini söyleyen İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, 'Kişisel hırsların ülke menfaatinin önüne geçtiği bir devir yaşıyoruz. Yapbozlar sebebiyle ülkemiz son birkaç yılda 60 milyar dolar kaybetti' dedi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

AK Parti iktidarı döneminde köylerin, kasabaların, Anadolu’daki illere bağlı ilçelerin, hatta birçok şehrin boşaldığını ifade eden İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol, “Kırsal kalkınma dediler, altı boş projelerle insanları oyaladılar. Tarımsal destek dediler, tarımı bitirdiler. Geldiğimiz noktaya bir bakın köylerimizde in cin top oynuyor. Kasabalar bitti, belde belediyeleri kapandı. Belediyelerin kapanmasıyla birlikte beldelerimiz hızla boşaldı. Şimdi ilçelerimizde insanlarımız baba ocaklarını terk ediyorlar. Eğer politikalarınız doğru ise neden insanlar göç ediyor? Eğer politikalarınız verimli ise neden topraklar ekilmiyor? Demek ki bir şeyler yanlış gidiyor. Ülkemin bir bölümü terk ediliyor, Tokat’ın büyük kısmı ıssızlaşıyor. AK Parti iktidarı artık son bulmalı. Bunlar artık insanlara elem veriyorlar, keder veriyorlar” ifadelerini kullandı.

GÜN NUTUK ÇEKME GÜNÜ DEĞİLDİR

Yanlış ekonomi politikaları sebebiyle hazinenin tam takır olduğunu, Merkez Bankasının rezervlerinin eridiğini sözlerine ekleyen Ömer Sağol, “Şimdi birileri yapılan yanlışları düzeltmeye çalışıyor. Fakat Partili Cumhurbaşkanı sürekli konuşarak tamir edilenleri tekrar yıkıyor. Gün nutuk çekme günü değildir gün Türkiye’nin kanayan yaralarını tamir etme günüdür. Türkiye’nin sıkıntılarını çözmesi için kaynağa ihtiyacı var. Türkiye’nin bölgesindeki ülkelerle barışması gerekmektedir. Üretim diyoruz fakat, ürettiğimiz ürünleri satacağımız ülkelerin boykotlarıyla karşılaşıyoruz. Bu tam anlamıyla bir yönetim faciasıdır” şeklinde konuştu.

DAMAT EKONOMİSİ ÜLKEYİ 15 YIL GERİYE GÖTÜRDÜ

Batıya, Avrupa’ya karşı anlamsız bir mücadele giren Partili Cumhurbaşkanının bugün söylem değiştirdiğini kaydeden İYİ Partili Sağol, “Dün restleştiğin Batıdan bugün medet umuyorsun. Dün yabancı yatırımcıyı kovalarken, bugün yabancı yatırımcıyı çekmek için türlü türlü planlar yapıyorsun. Türkiye son yıllarda yapbozlar sebebiyle öyle zararlar etti ki, 15 yıl geriye gitti.  Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu toplam kaynak 60 milyar dolardan az değil. Bugünkü koşullarda bunun sadece piyasadan sağlanması da kolay değil. Bu durumun sorumlusu Damat ekonomisidir. Yerli ve milli demekle, yerli ve milli olunmuyor. Damat’a sabrederek, ekonomiyi yeniden keşfetmeye çalışarak ülke bir kaosa sokuldu” diye konuştu.

AK PARTİ ÜLKENİN KAMBURUDUR

Gençlerin işsizlik sebebiyle bunalıma girdiğini, ülkeyi terk etmek için fırsat kolladığını kaydeden Sağol, “Genç ve dinamik nüfusumuzla övünüyorduk. Şimdi gençlerimiz ülkemize küstü. Bunun sebebi AK Partinin liyakat sahibi olmadan yaptığı atamalardır. Başarılı gençlerimiz sınavlarla hazırlanırken, AK Partililer sorgusuz sualsiz kamuda iş bulabilmektedirler. Liyakat aranmadan yapılan bu atamalar ülkemi kaosa sokmaktadır. Bu durumu kabullenmemiz mümkün değildir. AK Parti artık ülkenin sırtında bir kamburdur” diyerek açıklamasını tamamladı.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]