• 0

24 Kasım 2020, 16:11 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ın eğitim alanındaki son atağı; Meslek Lisesi'ne matbaa

Tokat'ın eğitim alanındaki son atağı; Meslek Lisesi'ne matbaa

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, sektör ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Matbaa Teknolojileri alanı kurulacağını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip etmek, bu gelişmeleri eğitim-öğretim programlarına yansıtmak ve programların sektör ihtiyaçlarına yönelik nitelikli eleman yetiştirilmesine katkı sağlamak amacıyla, Tokat Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Matbaa Teknolojileri alanı kurulacak.
 
Ulusal ölçekte dikkat çeken projeleriyle başta Meslek Liseleri olmak üzere, eğitim kurumlarının kalkınmasına destek olan Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Okulumuza açılacak bölümle öğrencilerimiz Matbaa Teknolojileri alanında hem teorik hem de uygulamaya dönük eğitimler alarak, ilimizin ve çevre illerin ara eleman ihtiyacını karşılayacaklar.” dedi.
 
 
MATBAA TEKNOLOJİSİNİN KULLANILDIĞI HER ALANDA HİZMET VERECEK
 
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Matbaacılık günümüzde hemen hemen her sektöre hizmet veren güçlü bir sektördür. Ürün yelpazesi çok geniştir. Hava ve su haricinde neredeyse her malzemeye, düz veya şekilli olsun her yüzeye baskı yapılabilmektedir.
 
Matbaacılık sektörü hızla gelişen, her geçen gün kendini yenileyen bir sektör olmasının yanında yetişmiş, eğitimli insan gücüne ihtiyaç duymaktadır. Bu kapsamda Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu ihtiyacın karşılanmasına yönelik olarak Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Matbaa Teknolojileri alanının açılmasını bir gereklilik olarak görmüştür.
 
 
Okulumuza açılacak bölümle öğrencilerimiz Matbaa Teknolojileri alanında hem teorik hem de uygulamaya dönük eğitimler alarak ilimizin ve çevre illerin ara eleman ihtiyacını karşılayacaklardır. Öğrencilerimiz gerek dijital baskı teknikleri gerekse de ofset baskı alanlarında mesleki becerilerini geliştirecekler ülkemizin ihtiyacı olan Nitelikli elaman olarak iş hayatına atılabileceklerdir.
 
Okulumuzda kurulacak matbaa ile okulumuz kitap basımından, dosya yapımına; dergi basımından takvim basımına kadar matbaa teknolojisinin kullanılabildiği her alanda hizmet vermeye başlayacaktır. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’a İlimizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer’e ve Sayın Valimize şehrimiz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.”
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.070 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]