• 0

11 Ekim 2017, 23:41 - Anasayfa // Zile Haberi yazdır

Osman Çakmak'ın İsmi Zile'de Bir Meydana Verildi

Osman Çakmak'ın İsmi Zile'de Bir Meydana Verildi

İstanbul'da oynanan karşılaşma da İngiltere'yi 2- 1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı takım kaptanı Osman Çakmak'ın adı ilçedeki bir meydana verildi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İstanbul’da oynanan karşılaşma da İngiltere'yi 2- 1 yenerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı takım kaptanı Osman Çakmak'ın adı ilçedeki bir meydana verildi.
 
Takıma galibiyeti getiren golü atan Osman Çakmak'ın Zile'de yaşayan annesi Sultan ve ağabeyi Mehmet Çakmak karşılaşmadan sonra evlerin de tebrikleri kabul etti. Büyük sevinç yaşayan Çakmak ailesini çok sayıda kişi ziyaret etti.
 
Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel'de aileyi ziyaret ederek, Osman Çakmak'ın ismini Yeni Devlet Hastanesi yanındaki meydana verdiklerini ve ismin yazılı olduğu levhanın asıldığını söyledi. Vidinel, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Gazi Osman Çakmak kardeşimiz Güneydoğu'da görevli iken 1997 yılında mayın patlaması sonucu sağ ayağını kaybetti. Ama hiçbir zaman hayattan umudunu kesmedi. Tedavisinin ardından Zile ilçemizde 5 yıl boyunca yaşadı. Daha sonra ise iş nedeniyle Ankara'ya taşındı. Kardeşimizi dün televizyonda izlerken attığı gol sonrasında göz yaşlarımı tutamadım. İlçemizde bulunan yeni hastane meydanının da ismini belediye meclis üyelerimizin oylarının tamamı ile Gazi Osman Çakmak Meydanı olarak değiştirdik ve meydana ismini yazılı olduğu tabelamızda bugün astık."
 
Anne Sultan Çakmak da oğlu ile gurur duyduğunu söyledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer Zile Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]