• 0

11 Şubat 2021, 20:03 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Tokat'ta sağlık çalışanlarına 2'nci doz aşı uygulanıyor

Tokat'ta sağlık çalışanlarına 2'nci doz aşı uygulanıyor

Tokat Devlet Hastanesi'nde, sağlık çalışanlarına Covid-19 aşılarının 2'nci dozları yapılmaya başlandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Çin'den Türkiye'ye getirilen Covid-19 aşıları, Sağlık Bakanlığı'nın 'aşı nakil aracı' ile kentteki hastanelere dağıtıldı. Tokat Devlet Hastanesi'nde başlatılan 2'nci doz aşılama için çocuk ve ortopedi servislerinde 30 aşı odası kuruldu. Bakanlığın öncelik listesinde yer alan sağlık çalışanlarına 2'nci doz aşılar yapılmaya başlandı. Olası yan etki görülmesine karşın aşı yaptıran sağlık çalışanları, 30 dakika gözlem altında tutuldu.
 
 
Covid-19 aşısının 2'nci dozunu yaptıran Tokat Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Fatih Demir, "Bugün sağlık çalışanları olarak 2'nci doz aşılarımızın yapılmasına başlandı. Hepimiz bu zorlu süreçte çok mutluyuz. 2'nci doz aşılarımızı olduktan sonra daha bir güvenle daha bir heyecanla çalışacağız. Cuma günü itibarıyla 65 yaş ve 70 yaş başlıyor. Bu hastalıkla mücadelenin en büyük yöntemi aşı. Bakanlığımızın gayretleriyle inşallah bu sürecin üstesinden geleceğiz. Bu süreç bitene kadar sayın bakanımızın da belirttiği gibi maske, mesafe ve temizlik konusundaki tedbirlere uymalarını istiyorum" dedi.
 
DHA-Genel - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]