• 0

12 Şubat 2021, 12:23 - Anasayfa // BELEDİYE Haberi yazdır

Belediye, su yönetim sistemi ile kayıp-kaçakları kontrol altına alıyor

Belediye, su yönetim sistemi ile kayıp-kaçakları kontrol altına alıyor

Tokat Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Su Yönetim Sistemi' ile kentteki su kaynakları, su kalitesi ve kayıp kaçaklar kontrol ediliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatları doğrultusunda Tokat Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen proje sayesinde kentteki kayıp-kaçak su durumları tespit ediliyor. Özel sensörler sayesinde gerçekleştirilen sistem ile insan müdahalesi olmadan su seviyeleri, depo durumları anlık olarak kontrol ediliyor, acil durumlarda sorumlulara bilgi aktarılıyor.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat’ta içme suyu problemlerini en aza indirmek için çalışmaların her alanda devam ettiğini söyledi.
 
 
Eroğlu, "Tokat Belediyesi olarak insanımızın sağlıklı ve kesintisiz su içmesi için 7/24 görevimizin başındayız. Göreve geldiğimiz 2014 yılından itibaren altyapıda köklü değişikliklere imza attık. İçme suyu hatlarımızın büyük çoğunluğunu yeniledik. Şimdi de halkımıza kaliteli ve kesintisiz su temini için otomasyon sistemimizi devreye aldık. Su Yönetim Sistemimizle şehrimizdeki tüm depolarımızın takibini anlık olarak yapıyoruz. Sistemimiz içerisinde; enerji yönetimi, su şebekesi ve kayıp-kaçak yönetimi, su kalitesi yönetimi, su kaynakları yönetimi ve scadamodüllerimiz mevcut. Özel sensörlerimizle hem suyun kalitesini hem de su kaynak miktarını anlık olarak takip ediyoruz. Ani bir durum oluştuğunda ilgili arkadaşlarımıza bildirimler gidiyor ve anında müdahale ediyoruz. Su motorlarımızın sıcaklıklarını, çalışma saatlerini, harcanan enerjiyi, hat basınç durumlarını, yeraltı su seviyesini ve çıkış debilerini anlık takip edebiliyoruz. Ayrıca depolarımızın tek tek anlık raporlarını alarak kayıp kaçak durumlarını takip ediyoruz. Yaptığımız tüm çalışmalar, Tokatımız için, Tokatlılar için. İnşallah daha güzel projelere birlikte imza atacağız. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer BELEDİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.043 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]