• 0

14 Şubat 2021, 14:47 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Tokatlı tanınmış kişiler Şerafettin ve Cemalettin Dinçer (Kim Kimdir)

Tokatlı tanınmış kişiler Şerafettin ve Cemalettin Dinçer (Kim Kimdir)

İş insanları Şerafettin Dinçer 1945 yılında kardeşi Cemalettin Dinçer 1948 yılı Tokat, Zile doğumludur. Dinçer kardeşler 1980 yılında Papirus Kağıt Sanayi ve Tic. A.Ş. Firması kurmuşlardır.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Türkiye’nin ambalaj sanayinde önder firmalarından Papirus Kağıt Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin sahipleri Şerafettin ve Cemalettin Dinçer kardeşler, sanayide yaptıkları yatırımlar ile birçok başarıya imza atmanın yanı sıra ülke eğitimine ve sağlık hizmetlerine de katkıda bulunmuşlardır.

 

Tokat, Zile de sayısız eğitim kurumuna katkı sağlamış ve kazandıklarını okul yapımına adamış Dinçer Kardeşlerin Zile’de sayısız tesiste adı geçmektedir ve Turizm Otelcilik Yüksek Okuluna katkılarından dolayı isimleri bu okula verilmiş ve Cumhurbaşkanı tarafından ödüllendirilmiştir.

Hayırsever Cemalettin Dinçer ve Şerafettin Dinçer'e Tokat'ın Zile ilçesinde eğitim, sağlık ve sosyal alanlarında yaptıkları katkılardan dolayı dönemin TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından TBMM 2008 yılı Üstün Hizmet Ödül Töreni'nde ödüle layık görülmüşlerdir.
 

Şerafettin ve Cemalettin Dinçer kardeşlerin 1960’ lı yıllarda kurduğu, yıllarca yüksek düzeyde vergi ödeyerek bir çok ödüle layık görülen Papirus, rekabetin yoğun olduğu sektörde her sene arge veya makine yatırımı yaparak ülkemizde, hatta Avrupa’da bir çok firmanın müşterilerine üretemediği yenilikleri sunarak rakiplerinden ayrılmayı hedeflemiş ve başarılı olmuştur.
 

Bugüne kadar;
  1- İstanbul Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi Çamaşırhane Binası (1997)
  2- Tokat Zile Dinçerler 75. Yıl Anadolu Lisesi – 18 Derslikli (1999)
  3- Tokat Zile Dinçerler Lisesi Ek Binası – 12 Derslikli (2001)
  4- Tokat Zile Atiye & Bekir Dinçer İlköğretim Okulu – 24 Derslikli (2004)
  5- Tokat Zile Tam Teşekküllü Şerafettin Dinçer Sağlık Ocağı (2004)
  6- Tokat Zile Tam Teşekküllü Cemalettin Dinçer Sağlık Ocağı (2004)
  7- Tokat Zile Dinçerler Kız Öğrenci Yurdu (2004)
  8- Tokat Zile Dinçerler Çocuk ve Aile Parkı
  9- Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Zile Dinçerler Turizm İşletmeciliği Otelcilik Yüksek Okulu ve Uygulama Oteli, Şimdiye kadar yapılan tüm yatırımların toplamına eşit gelen, 3 bölümden oluşan kompleks gibi yaptıkları yatırımları halkın yararına sunarak Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarına devretmişlerdir. Dinçer kardeşler tarafından 2021 yılı içinde Zile de yapılması planlanan meydan projesinde ise sona gelindiği öğrenilmiştir. 

Tokat Enler ödül sahibi olan Şerafettin Dinçer evli ve dört çocuk babası olup, Cemalettin Dinçer evli üç çocuk babasıdır.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]