• 0

24 Şubat 2021, 03:56 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat'ta, 1 milyon 196 bin 461 hayvan aşılandı

Tokat'ta, 1 milyon 196 bin 461 hayvan aşılandı

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, bin 283 yerleşim biriminde, toplam 32 bin hayvancılık işletmesinde koruyucu hekimlik faaliyetleri kapsamında 1 milyon 196 bin 461 hayvanın aşılandığını söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Tokat'ta 2021 yılı hayvan hastalıkları ile mücadele ve hayvanların tanımlanması tescili ve izlenmesi kapsamında aşılama ve kimliklendirme faaliyetlerine başlandı.
 
Konu hakkında bilgi veren Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, ''Ülkemizde ve tüm dünyada görülen ve halen şiddetli bir şekilde seyreden Covid-19 pandemisi de göstermiştir ki insanların en önemli ihtiyacının; güvenilir, sağlıklı gıda ve sudur.  İnsanlarımızın güvenli gıdaya ulaşmalarını sağlamak için arkadaşlarımız gece gündüz, hafta içi hafta sonu  kar, kış, yağmur, çamur  demeden mesai kavramı gözetmeksizin yoğun bir çalışma içindedir. Zoonoz hayvan hastalıkları (Brusella, tüberküloz , kuduz vb.) ve önemli hayvan hastalıklarından şap hastalığı ile mücadelemiz yoğun bir şekilde ve aralıksız devam etmektedir. İl Müdürlüğümüz tarafında 2020 yılında 1 milyon 196 bin 461 hayvana Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı kapsamında koruyucu aşılama yapılmıştır'' dedi.
 
 
DHA-Bölge - Türkiye-Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]