• 0

08 Mart 2021, 15:05 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Usta'dan Gülsan için meclis araştırma önergesi!

Usta'dan Gülsan için meclis araştırma önergesi!

Samsun Milletvekili, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Erhan Usta, Gülsan Sanayi Sitesi için TBMM'ye araştırma önergesi verdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Geçtiğimiz günlerde Gülsan esnafını ziyaret eden Usta, esnaflarla toplantı düzenlemişti. Aradan çok zaman geçmeden Gülsan için TBMM’ye araştırma önergesi sunan Usta, “taşınmak istenen yerde dükkân fiyatları maliyetinin iki katı” dedi.
 
Ufak dükkân sahiplerinin buraya taşınabilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Usta, “100m2 kare dükkân için yaklaşık 400.000 TL para isteniyor” dedi.
 
Samsun Büyükşehir Belediyesinin bu işten kar gütme amacının olduğunu söyleyen Usta, mevcut dükkân sahibine %50 indirim yapılmasını yani maliyet fiyatına verilmesi gerektiğini söyledi. 
 
 
İşte, önümüzdeki günlerde TBMM Genel Kurulunda görüşülmesi beklenen Gülsan Sanayi Meclis Araştırma Önergesinin detayları:

1.Fiyatlar, mevcut dükkân sahipleri için %50 indirim yapılarak, maliyet seviyesine çekilmelidir. Dükkân sahiplerinden yeterli talep olmaması durumunda mevcut fiyatlardan dışarıya satış yapılmalıdır.

2.Başvurudan 6 ay ve 1 yıl sonra alınacak olan toplamda %15’lik ara ödeme kaldırılmalıdır.

3.Teslim tarihinden itibaren başlayacak olan ve 60 ay olarak belirlenen vade sayısından vazgeçilerek, en az 120 aya çıkarılmalıdır.

4.Memur maaş artış oranı nispetinde yapılacak olan artıştan vazgeçilmelidir.
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.063 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]