• 0

21 Kasım 2017, 13:29 - Anasayfa // SAĞLIK Haberi yazdır

Kişinev Büyükelçisi Tokatlı Veteriner Hekim ve Teknisyenleri Kabul Etti

Kişinev Büyükelçisi Tokatlı Veteriner Hekim ve Teknisyenleri Kabul Etti

Moldova'ya birçok konu hakkında görüşmeye giden, Tokat Merkez ve ilçelerinde görevli veteriner hekim ve teknisyenlerinden oluşan heyet Büyükelçi Hulisi Kılıç'ı makamında ziyaret etti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Moldova'ya birçok konu hakkında görüşmeye giden, Tokat Merkez ve ilçelerinde görevli veteriner hekim ve teknisyenlerinden oluşan heyet Büyükelçi Hulisi Kılıç’ı makamında ziyaret etti.
 
 
Moldova Cumhuriyeti'ne, Türkiye Cumhuriyeti Kişinev Büyükelçisi Hulusi Kılıç'ın davetlisi olarak oda üyesi veteriner hekimler heyeti Moldova’ya bir dizi ziyarette bulundular.
 
Heyet, Moldova Tarım Bakanlığı yetkilileri tarafından, Tarım hayvancılığı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Daha sonra Gökoğuz soydaşlarının yaşadıkları Gagauzya'nın Avdarma köyünü ziyaret ettiler. Köyün önde gelen ismi İgnat Kazmalı'nın misafiri oldular. Komrat Üniversitesi Rektörü Sergey Zaharia ve eşi, İcra Komitesi uzmanı Tatiyana Çelebi gruba refakat ettiği görüldü.
 
Tokat’tan gelen heyet, Büyükelçilik tarafından düzenlenen 29 Ekim Resepsiyonuna da katıldı. Heyet Gagavuzya bölgesinde bulunan Türk soydaşlarıyla temaslar ve görüşmeler gerçekleştirip Orta Avrupa’daki Türk varlığını görme imkânı buldular.
 
Yoğun işlerinin arasında misafirleriyle yakından ilgilenen Büyükelçi Kılıç’a, Tokat Veteriner Hekimler Odası ve Veteriner Hekimleri kendisine teşekkür ettiler.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer SAĞLIK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]