• 0

20 Ekim 2021, 14:27 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Güzelce Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar devam ediyor

Güzelce Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Tokat iline yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Tokat ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması, bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada “Toplam 38 bin 430 dekar zirai arazinin sulanmasına hizmet edecek olan Tokat Güzelce Barajı Sulaması İnşaatı kapsamında; Miçöz Regülatörü yapılarak, Güzelce Barajına 14.236 m. uzunluğunda derivasyon kanalı tamamlanmış, S1 Ana Boru Hattında 3 936 m. CTP Boru döşenmiş, 11 000 m. uzunluğundaki yedek boru hatları tamamlanarak 5000 da arazi sulamaya açılmıştır. Diğer boru hatlarında 12.500 m. HDPE boru döşenmiştir. 6.100 m. uzunluğundaki Finize Deresi Islahı tamamlanmıştır.
 
 
Projenin hayata geçirilmesiyle, 2021 birim fiyatları ile dekar başına 789 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 28.232.212 TL katkı ve 76 kişiye istihdam sağlanacaktır. Fiziksel Gerçekleşme %68 seviyesindedir.’dedi.
 

Hülya Özdemir/Tokat Olay
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgün, 'Hem sanatkar olmak lazım, Hem okumak lazım!'
Atilla Akgül, 'Herkes Kur'an'ı okuyup, anlayabilir. Kur'an, anlaşılması en kolay kitaptır' dedi.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]