• 0

11 Ocak 2018, 00:53 - Anasayfa // İYİ PARTİ Haberi yazdır

Akşener'in Başdanışmanı Çiğdem Özer'den Garip Açıklama

Akşener'in Başdanışmanı Çiğdem Özer'den Garip Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Başdanışmanı olan Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, partilerinin ne sol, ne de sağda olduğunu belirterek, İYİ Parti'nin merkez partisi olduğunu söyledi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Başdanışmanı olan Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer, partilerinin ne sol, ne de sağda olduğunu belirterek, İYİ Parti'nin merkez partisi olduğunu söyledi.
 
 
Habererk.com imtiyaz sahibi İsmail Türk konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Meral Akşener'in danışmanı bir bayan bugün Ahmet Kaya ile ilgili bir paylaşımda bulunmuş!
 
Ahmet Kaya deyince milli hafıza da PKK ve Türk Devletine isyan akla gelir!
 
Bu çerçeveden baktığımız da paylaşımı yapan hanıma kızmaktan çok biz beğenenleri değerlendirmek lazım!
 
Ahmet Kaya dinleyebilirsiniz bu başka bir şeydir, ama ihanete meşruiyet vermek bu meşruiyeti İYİ Parti kanalı ile yapmak büyük bir hatadır! Umarım danışman hanım çıkıp özür diler!" demişti.
 
Özel bir holdingde üst düzey görevindeyken İyi Parti'in kurulmasının ardında işinden istifa edip, siyasete atılan 41 yaşındaki Çiğdem Özer, partinin kurucular kurulu üyesi ve Genel Başkan Meral Akşener'in başdanışma olarak görev aldı. İYİ Parti olarak her kesime eşit mesefade olduklarını dile getiren Özer, partisini merkez partisi olarak tanımladı. İyi Parti Türkiye'de hiçbir siyasi partinin devamı olmadığını söyleyen Özer, İYİ Parti yeni bir partidir, bir merkez partisidir. Merkezin ne sağında ne de solundadır. İYİ Parti merkez partisidir. Her kesime eşit mesafede duran bir partidir dedi.
 
ALEVİLERİN SIKINTILARI SORUNLARI DERTLERİ NEDİR YERİNDE MEKANINDA ÖĞRENDİK
 
Aşık Veysel'in torunu olan İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Genel Başkan Meral Akşener'in Başdanışmanı Ciğdem Özer, parti olarak yurt gezilerinde Doğu ile batıyı birleştirmek ve insanlara dokunmak istediklerini belirtirek, Biz her bölgeye giderek hem konuşarak, gözlerinin içine bakarak ve yüreklerine dokunarak bu gezilerimizi ara vermeden sürdürüyoruzdedi. Tunceli'ye yaptıkları geziyi de değerlendiren Özer, Tunceli'nin Türkiye'de çok özel bir yere sahip olduğunu, Alevi kültürünün en yoğun yaşandığı yer olması sebebiyle hem kendisi, hem partisi, hemde Türkiye için çok özel bir yere sahiptir olduğunu kaydetti. Tunceli'den genel başkanları Akşener'in inanılmaz mutlu bir şekilde ayrıldığını söyleyen Başdanışman Özer, Tunceli'de insanların bizi kucaklaması karşılaması çok sıcaktı. Cemevinde bizlerle yemeklerini paylaştılar. Tunceli halkına dokunarak ileriki dönemlerde Tunceli'nin ve bölgenin sorunlarını anlamak ve aktarmak, dile getirmek anlamında insanlarla birebir yüz yüze konuşmak çok değerlidir. Alevilerin sıkıntıları sorunları dertleri nedir yerinde mekanında öğrendik. Alevi dedelerimiz cemevinde Alevilerin sorunları talepleri nedir bizlere aktardı. Alevilerin sorun ve taleplerini çözmek için İyi Parti kararlıdır. İktidara geldiğimizde bu sorunları çözeceğimizde son derece eminim herkeste buna inansın dedi.
 
'HER KESİME EŞİT MESAFEDE DURAN BİR PARTİYİZ'
 
İYİ Parti olarak her kesime eşit mesefade olduklarını dile getiren Çiğdem Özer, partisini merkez partisi olarak tanımladı. İYİ Partinin Türkiye'de hiçbir siyasi partinin devamı olmadığını söyleyen Özer, şöyle konuştu.
 
İYİ Parti yeni bir partidir, İYİ parti bir merkez partidir. Merkezin ne sağında ne de solundadır. İYİ Parti merkez partisidir. Her kesime eşit mesafede duran bir partidir. İYİ Parti merkezde olduğu sürece merkezin sağında ve solunda tüm insanları tüm vatanını seven, milletini seven tüm yurttaşları yüzde yüz kucaklayan bir parti olarak doğdu. Bu çizgisini de ısrarla sonuna kadar devam ettirecektir. Zaten parti yöneticilerine baktığınız zaman, kurucular kurulu, genel idare kurulu, divan kurulu yani bizim bütün kurullarımızda farklı siyasi görüş ve düşüncelere sahip, farklı etnik gruplara sahip pek çok insanımız var. Farklı görüş ve düşüncedeki insanlar olarak tek bir çatı altında toplandık. Bir tek ortak amacımız var ülkemize milletimize hizmet etmek. Biz İYİ Parti olarak, Türkiye'de kutuplaşmadan sevgi içinde barış içinde insanlarımızla bütünleşmek için yola çıktık. Yani dolayısıyla gelen tepkiler yersiz bir Alevi olarak İYİ Parti'de bulunmak benim için onur ve duyuyorum. Bizim partinin temel görüşü farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Kimse kimseyi ötekileştirmek istemiyor. Tam birlik ve beraberlik içersinde sevgi dilini kullanarak bu yolda yürümeye başladık.
 
DEDEMİN BİRLİK VE BERABERLİK FELFESİYLE YOLA ÇIKTIK
 
Halk ozanı dedesi Aşık Veysel'in felsefesiyle yola çıktığını dile getiren Özer, Benim burada olmamın nedeni dedem Aşık Veysel'in birlik ve beraberlik felsefesinde yola çıktığımız zaman 50 sene önce yazdığı çok sevdiğim bir şiiri var. Dinlerin, mezheplerin, ırkların, insan hayatında bu ayrışmaların bu kutuplaşmaların onları ne kadar felakete gördürdüğünü ifade eden bir birlik destanı vardır. Ben bu destanı çok seviyorum ve ilkemize de bu destandaki bütün cümlelerin bütün satırların devamını diliyorum. Destanda diyor ki, 'Allah birdir Peygamber hak. Rabbin alemindir mutlak. Senlik benlik nedir bırak söyleyeyim geldi sırası. Kuran'a bak İncil'e bak dört kitabın dördü de Hak. Hakir görüp ırk ayırmak hakikatte yüz karası.' Bu çok uzun bir şiir ve son kıtasında diyor ki, 'Veysel sapma sağa sola, sen Allah'tan birlik dile, ikilikten gelir bela, dava insanlık davası.' İşte biz bu aşkla ülkemize hizmet etmek için dedemin yani Aşık Veysel'in birlik ve beraberlik felsefisi üzerinden yola çıkarak herkesin Anayasa önünde eşit haklara sahip olduğu fikri ile yola çıkıp tüm insanları kucaklamayı hedefledik. dedi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer İYİ PARTİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]