• 0

18 Nisan 2022, 20:22 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Tokatlılar MHP İstanbul'un iftarında buluştu

Tokatlılar MHP İstanbul'un iftarında buluştu

MHP İstanbul İl Başkanlığının düzenlediği iftar programında Tokatlılar bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Tokat Milletvekilimiz Yücel Bulut, Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Tokat Dernek ve Vakıflarının Temsilcileri ve Tokatlılar katıldılar.

Bağcılar Halk Sarayı'nda, MHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İftar Buluşmaları kapsamında, MHP Bağcılar İlçe Başkanlığı'nın ev sahipliğinde Tokatlılar hasret giderdi. Milliyetçi Hareket Partisi’nin her sene geleneksel hale getirdiği iftar programı 17 Nisan 2022 Pazar günü gerçekleşti. İftar öncesi Kuran tilavetinin ardından okunan ezan ile birlikte oruçlar açıldı.
 

İftar programına katılan herkese şükranlarını sunan MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Her biriniz birbirinden farklı köklerden, köylerden geldiniz. Farklı mezhep temsilcileri olarak geldiniz. Tokat kimliğinde birleşip geldiniz. Tam 1000 yıldır bu coğrafyada aynı semaya el açarak geldiniz, aynı kıbleye dönerek geldiniz, aynı sancakta birleştiniz. 1000 yıldır omuz omuza mücadele ederek geldiniz” diye konuştu.

Tokat’ın Türk tarihinde özel bir yeri olduğunu kaydeden Yücel Bulut, “Bize kimliğini veren bu 1000 yıllık şehir, şehitler, gaziler, alimler şehridir. Bu devlet ne zaman dara düşse, ne zaman sıkıntıya düşse 1000 yıldır bu şehrin evlatları üzerlerine düşenleri hiç sorgulamadan yerine getirmişlerdir. Hangi diyara giderseniz gidin, hangi şehitliğe giderseniz gidin bir Tokatlının kabrini mutlaka görürsünüz” şeklinde konuştu.
 

Üç hilalin altında iftara katılanların, bir araya gelenlerin temsil edildiği MHP’nin 53 yıldır halkın değerleri için mücadele verdiğini anlatan Yücel Bulut, “MHP'de inanç ve değerlerini ayakta tutabilmek için mücadele eden dava arkadaşlarımız var. 1969 yılından 12 Eylül 1980 darbesine kadar 3600 yöneticimiz sizlerin iffeti ve değer yargılarını dünyaya haykırdıkları için katledildiler. Hiçbir beklenti içerisinde değillerdi, şehit edildiler” dedi.

MHP’nin Cumhur İttifakı içerisinde yer almasını eleştirenleri sert bir dille eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Milletvekili Yücel Bulut, “Biz şimdi MHP’nin durduğu yeri anlatmak durumundayız.  MHP kadrolarının bu milletinin ufuk ve selameti dışında hiçbir kaygısı yoktur. MHP’nin Cumhur İttifakından beklentisi nedir, diye soruyorlar. Bu art niyetli soruya karşın şu iyi niyetli cevabı vermek zorundayız. Bizim ölçümüz aziz milletin ikbali, istikbalidir. Bunun için yerimiz Cumhur İttifakıdır” ifadelerini kullandı.
 
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.048 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]