• 0

28 Nisan 2022, 19:21 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Başkan Apaydın, 'Bayram trafiğinde kurallara harfiyen uyalım'

Başkan Apaydın, 'Bayram trafiğinde kurallara harfiyen uyalım'

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Pandemi koşulları ile son iki yıldır gidilemeyen bayram ziyaretlerinin bu yıl kurallardaki esnemeler ile özlemin son bulacağını belirterek trafik kurallarına dikkat çekti.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Pandemi koşulları ile son iki yıldır gidilemeyen bayram ziyaretlerinin bu yıl kurallardaki esnemeler ile özlemin son bulacağını belirten TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Hepimiz virüs dönemi içerisinde zor şartlar yaşadık. Sevdiklerimizin sağlığı için bayram ziyaretlerinde bulunamadık. Akaryakıt zamları, otobüs ve uçak bileti fiyatlarında ki artışlar ziyarete gitmemeye yol açacak olsa da iki yıldır çekilen özlemin önüne geçemeyecektir. İçimizde biriken bu özlemi gidermek için trafikte kurallara uygun şekilde hareket etmeli. Gözü yollarda bizi bekleyen sevdiklerimize güvenle ulaşmalıyız” dedi.
 

-“GÖZÜ YOLDA OLAN SEVDİKLERİMİZE GÜVENLE ULAŞALIM”

Ramazan ayının bitmesine sayılı günler kala trafiğe çıkacakların bayram trafiğine dikkat etmelerini isteyen Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, “Bayram tatilinde yola çıkacak sürücülerimiz sevdiklerine güvenle ulaşmak için dikkatli araç kullanmalı. Yola çıkmadan önce araç bakımlarını iyi yaptırmalı, trafikte kazaya en çok sebebiyet veren aşırı hız ve telefon kullanımından vazgeçmelidir. Her bayram gözü yollarda bizi bekleyen sevdiklerimize kavuşma umuduyla yola çıktığımızda, içimizde olan bayram sevinci ve özlemini acıya dönüştürmeyelim. Her sürücü trafik kazalarını en aza indirmek için üzerine düşen görevi yerine getirerek kurallara uygun bir şekilde trafikte araçlarını kullanmalı. Dikkat dağınıklılığı oluşturacak uykulu, yorgun direksiyor başına geçmemeli, trafikte sinirlerimizi kontrol ederek başkalarının canına mâl olacak davranışlardan kaçınarak sabırlı olmalıyız” ifadelerini kullandı.

-“GEÇTİĞİMİZ MAYIS AYINDA TOPLAM 21 BİN 152 KAZA MEYDANA GELDİ”

Geçtiğimiz ramazan bayramının da denk geldiği mayıs ayındaki kaza sayısına dikkat çeken Apaydın, “Bayramlarda trafikteki araç sayısı 10-15 kat artıyor. Geçen yıl pandemi kısıtlamaları olmasına rağmen ramazan bayramının denk geldiği mayıs ayı içerisinde toplam 21 bin 125 kaza meydana geldi. Bu kazalar sonucunda 179 vatandaşımız hayatını kaybetti. Kazalara en çok sebebiyet veren ihmallerin başında ise aşırı hız ve araç kullanırken telefonla konuşmak geliyor. Varacağımız yere bir saat geç gitmemiz her zaman hiç varamamamızdan iyidir. Trafikte saygılı olmayı öğrenmeli, empati kurmalı, trafik canavarına dönüşmemeliyiz. En önemlisi emniyet kemerimizi takarak kurallara harfiyen uymalıyız. Çünkü emniyet kemeri hayat kurtar” şeklinde konuştu.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.046 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]