• 0

30 Nisan 2022, 22:14 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Almus'ta ülkücü şenlik var

Almus'ta ülkücü şenlik var

Milliyetçiler günü sebebiyle MHP Tokat İl Teşkilatı 3 Mayıs 2022 tarihinde Almus Orman Evlerinde saat 12.00 - 18.00 arasında şenlik ve piknik düzenliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek,  “Geleneksel hale getirmeyi planladığımız Milliyetçilik Günü Şenliklerimize tüm Tokatlı hemşehrimizi davet ediyoruz. Bugün birlik ve beraberliğimizin pekiştiği bir gündür. Bir mücadelenin, Türk milletinin üzerinde oynanan oyunlara karşı dik duruşun günü olan Milliyetçiler Günü sadece MHP’nin değil, tüm Türkiye’nin millet olmanın anlamlandığı bir günüdür” ifadelerini kullandı.

Milliyetçiler Günü hakkında bilgi de veren Mustafa İpek, “Milliyetçiler Günü, Türkçülük Günü, 3 Mayıs 1944 tarihinin anıldığı gün. Rahmet Hüseyin Nihal Atsız Türkçülük adına verdiği mücadele sebebiyle 3 Mayıs 1944 yılında mahkeme karşısına çıkarılmıştır. Ve Ankara olayları çıkmıştır. O dönemde bu olaylara Ankara nümayişi adını vermişlerdi. Ankara Nümayişi"ni anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 mahkûm tarafından kutlanmıştır. Daha sonraki senelerde de devam eden toplantılar Türkçüler Günü adını almıştır” dedi.
 

Türk milleti aleyhine son dönemlerde oynanan oyunların arttığına işaret eden İpek, “Milliyetçi Hareket Partisi her daim bu oyunların karşısında bir kalkan olmuştur. MHP’nin, ülkücülerin dik duruşu şimdiye kadar oynanan oyunları bozmuştur, şimdiden sonra da bozacaktır. Türk milleti aleyhine projelendirilip seri ve sistemli şekilde telkin edilen kara propagandalara Türk milliyetçiliği bedeli ne olursa olsun inançla set ve sur çekmiştir. 3 Mayıs 1944 olaylarının özünde yatan hakikat de budur. 1944’de nasıl ülkücüler hayatlarını feda etme noktasında gösterdikleri bir dönüm ise, bugün de bizim duruşumuz bir tamamlayıcı unsurdur. Bunun herkes tarafından bilinmesini istiyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]