• 0

05 Mayıs 2022, 12:13 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Başkan Mustafa İpek, 'Kamuoyunun DİKKATİNE!..'

Başkan Mustafa İpek, 'Kamuoyunun DİKKATİNE!..'

MHP Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, Sinan Oğan'ın Tokat'ta düzenlemeyi planladığı "Türk Dünyası'nın Güncel Meseleleri" başlıklı konferansa tepki gösterdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Mustafa İpek, "Ülkücülük" adı altında ülkücülerin istismar edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyledi ve “Ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında yapılır. Bunun dışındaki her hareket bir istismardır, gizli bir oyunun perdeleridir” dedi.

Mustafa İpek’in konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır.
 
KAMUOYUNA AÇIKLAMA!..
 
2016 yılı ve devamında meydana gelen olaylar çerçevesinde partimizden ihraç edilmiş bulunan Sinan OĞAN isimli bir şahsın, ilimizde “Türk Dünyası’nın Güncel Meseleleri’ başlıklı bir konferans tertip edeceği öğrenilmiştir.
 
Bu başlıkla perdelenen sözde konferans ile asıl olarak neyin amaçlandığını ve adı geçen şahsı ilimize davet eden kişilerin ihtiraslarını da çok iyi bilmekteyiz.
 
Hakkında, Türk Milleti üzerinde kaos yaratmaya yönelik eylem ve iddialar nedeniyle İçişleri Bakanlığımız ve bağlı organları tarafından suç duyurusunda bulunulacağı ifade edilen; hangi mihrakların hedef ve amaçları doğrultusunda hareket ettiği malum olan bu şahsın, partimiz ve ilkeleriyle bir ilgisi bulunmadığı gibi kendini gündemde tutarak Türk Milliyetçileri üzerinde geçmişten beri sürdürdüğü psikolojik operasyonlara devam ettiği açıktır.
 
Hakkında soruşturma başlatılacağı DUYURULAN bu şahsın, konferans başlığıyla perdelenmiş faaliyetleri ve destek verenleri elbetteki tespit edilmelidir.

Bu tip faaliyetlerin günün birinde varacağı noktayı kestiremeyen vatandaşlarımızın da mağdur olmamaları adına, hassasiyetle yaşananları takip etmeleri elzemdir.
 
Kendisini, sözde bir konferans görünümüyle ilimize davet eden şahısların da mazileri ile partimize ve liderimize karşı tavırları çok iyi bilinmektedir.
 
Bugüne kadar ülkücüler söz konusu olduğu zaman ‘fedakarlık’ konusunda elleri titreyenler, tek bir hayır faaliyetimizde adım atmayanlar ve hatta ülkücülerin hafızasında hayırla da anılmayanların vicdanlardaki yeri de malumdur.

Vicdanlardaki bu mahkumiyetin, hukuken tescillenmesine de sayılı günler kalmıştır.
 
MHP’yi MOSSAD’ın ve İsrail’in yönettiğini basın yayın organlarına ifade edecek kadar kendi dava arkadaşlarına yabancılaşan ve düşman kesilenlerin, Bir dernekteki başkanlık görevini bir siyasi partide gelecek hesabına tahvil etmek isteyen zavallıların şimdi çıkıp da ÜLKÜCÜLERİ İSTİSMAR ETMELERİNE SEYİRCİ KALINMAYACAĞI GİBİ, bu şahısları cesaretlendiren İKİYÜZLÜ bazı isimler hakkında da Genel Merkezimizin bilgisi dahilinde gerekli adımlar atılacaktır.
 
Türk Milletine ve özellikle Ülkücülere karşı hasmane bir tutumla hareket edenlerin KONFERANS adıyla tertip etmeye teşebbüs ettikleri provokasyona ilişkin görüş ve düşüncelerimiz bu şekildedir.

Bu provokatif toplantıyı tertip edenler ve iştirak edecekler hakkında partimiz yetkili organlarınca gerekli hassasiyet her zeminde gösterilecek, hukuki süreçlerin takip ve neticelendirilmesi sağlanacaktır.
 
Saygıyla arz olunur.
 
Mustafa İpek
MHP Tokat İl Başkanı
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.110 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]