• 0

12 Mayıs 2022, 05:35 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Apaydın, 'Şoförlerle ilgili projemizin final toplantısı 12 Mayısta'

Apaydın, 'Şoförlerle ilgili projemizin final toplantısı 12 Mayısta'

TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, Ticari Araç Sürücülerinin Mesleki Yeterliliklerinin Artırılması projesinin final toplantısının 12 Mayısta yapılacağını bildirdi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİN MESLEKİ YETERLİLİKLERİNİN ARTIRILMASI PROJESİ TAMAMLANIYOR

Ticari Araç Sürücülerinin Mesleki Yeterliliklerinin Artırılması projesinin final toplantısının yapılacağını bildiren TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Federasyonumuz ile Ulusal Ajans arasında imzaladığımız ve 1 Aralık 2019’da başlayan Ticari Araç Sürücülerinin Mesleki Yeterliliklerinin Artırılması projemizde sona geldik. 31 Mayıs’ta son bulacak olan projemizin final konferansı programı 12 Mayıs 2022 tarihinde saat 09.30 itibariyle federasyonumuzun toplantı salonunda gerçekleşecek” dedi.

2 YILDA ŞOFÖRLERİMİZLE İLGİLİ BİRÇOK GELİŞME KAYDETTİK
 
Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın proje ile ilgili bilgiler vererek, “Karayolu taşımacılığı sektöründe istihdam edilen şoförlerimize eğitim ve sınavlarında mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla başlattığımız 2 yıldır devam eden projemizi tamamlıyoruz. Bu projemize ortak olan MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Tüm Eğitim Dernekleri Federasyonu (TÜMEDEF), İtalya, İspanya, Almanya’dan kurumlar ile iştirakçi SUPSI ile birlikte önemli gelişmeler kaydettik. Ortak ülkelerdeki yolcu taşımacılığı yapan şoförlerin mevzuat, mesleki standartları ve yeterlilikleri, eğitim, sınav belgelendirmeleri, istihdam durumları gibi konularda kapsamlı bir araştırma raporu hazırlandı. Yine bu 2 yıllık süreçte mesleki yeterlilik tablosu ve eğitim modülleri belirlenerek, materyaller oluşturuldu. Bu projemizin final konferansı 12 Mayıs Perşembe günü federasyonumuzda gerçekleşecek. Bu toplantıya proje ortaklarımız da katılım sağlayarak konuşmalarını gerçekleştirecek ve eğitimler hakkında bilgiler verilerek sunumlar gerçekleştirilecek” diye belirtti.
 
ADRES: İZMİR CADDESİ FEVZİ ÇAKMAK 1 SOKAK NO: 5 KIZILAY/ANKARA
TARİH: 12.05.2022
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.048 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]