• 0

12 Mayıs 2022, 05:36 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Palandöken, 'Hayatı paylaşmanın önünde hiçbir engel yok'

Palandöken, 'Hayatı paylaşmanın önünde hiçbir engel yok'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Engelliler Haftası nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Palandöken, “Sosyal düzen içerisinde hayatı paylaşmanın önünde engel yok. Bu nedenle engelli vatandaşlarımız için atacağımız ilk adım empati kurmak. Sokakta, iş yerlerinde, kaldırımlarda, asansörlerde, kurumlarda engelli vatandaşlarımızın işlerini zorlaştırmamak bile bir kolaylaştırmaktır” dedi.
 
ZORLAŞTIRMAMAK KOLAYLAŞTIRMANIN İLK YOLU

Empati kurarak tüm engellerin aşılabileceğini vurgulayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizde 5 milyonun üzerinde fiziksel ve zihinsel engelli vatandaşımız var. Maalesef onlara ayrılan oturma yerlerinde, park yerlerinde, kaldırımlarda, işlem sıralarında, hastanelerde, okullarda ve birçok yerde zorluklar yaşıyorlar. Hâlbuki herkesin her zaman engelli olabileceğini unutuyoruz. Başımıza gelmeden anlamak, empati kurmak, engelli vatandaşların hayatlarını zorlaştırmamak bile onlar için çok büyük bir kolaylık sağlanması anlamına geliyor. Zihinsel, fiziksel, işitsel ya da görsel engeli olan küçüklerimizle, büyüklerimizle yalnızca Engelliler Haftasında değil her zaman empati kuralım, engelleri sevgiyle aşalım” diye söyledi.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]