• 0

12 Mayıs 2022, 13:38 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Tokat Valisi Balcı, Van Valiliği'ne atandı

Tokat Valisi Balcı, Van Valiliği'ne atandı

Tokat Valisi Ozan Balcı, yayınlanan kararname ile Van Valiliği'ne atanırken, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat valisi oldu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
KAYMAKAM HATİPOĞLU TOKAT VALİSİ OLDU
 
Yayımlanan kararname ile 10 ilin valisi yer değiştirdi, 9 ilin valisi, Vali Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirilirken, yerlerine yeni vali atandı. Tokat Valisi Ozan Balcı yayınlanan kararname ile Van Valiliğine atanırken, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat valisi oldu.
 
Cumhurbaşkanlığı kararı ile bazı valilerin görev yeri değişti, dokuzu görevden alındı. Merkeze çekilen valiler Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, Diyarbakır valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi kayyımı Münir Karaloğlu, Bartın Valisi Sinan Güner, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Kocabıyık, Karaman Valisi Mehmet Alparslan Işık ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu merkeze çekildi.
 
Numan HATİPOĞLU Kimdir?
 
1969 Ordu Korgan doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Korgan' da tamamlamıştır. 1990-1991 öğretim yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Nevşehir Kaymakam Adayı olarak memuriyete başladı. 1996 yılında Tokat'ın Reşadiye ilçesinde Kaymakam Vekilliği yaptı.
 
 
Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını 'Yerel Yönetim Yasalarında Yapılan Değişikliklerin Türkiye'nin Demokratikleşmesi Süreci Açısından İncelenmesi' tezi ile tamamlamıştır. Halen Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tarih Anabilim Dalında Doktora Öğrenimine tez aşamasında devam etmektedir.
 
Kaymakamlık Kursu sonrası sırası ile aşağıdaki yerlerde çalıştı;
 
1- Gaziantep Yavuzeli (1997 - 1999)
2- Diyarbakır Çüngüş (1999 - 2001)
3- Adıyaman Gölbaş (2001 - 2004)
4- Düzce Çilimli (2004 - 2005)
5- Denizli Acıpayam (2005 - 2009)
6- Kütahya Tavşanlı (2009 - 2016)
7- Trabzon Ortahisar (2016-2018)
 
Numan Hatipoğlu, Rehber Öğretmen olan Ayfer Hatipoğlu ile evli olup, Alperen ve İdris Eren isimli iki oğlu bulunmaktadır.
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]