• 0

24 Mayıs 2022, 18:27 - Anasayfa // TÜRKİYE Haberi yazdır

Çalışkan Vali Ozan Balcı, Van'da bildiğimiz gibi

Çalışkan Vali Ozan Balcı, Van'da bildiğimiz gibi

Tokat'ta yaptığı hizmetler, geliştirdiği projeler, halkla kurduğu iletişimle tarihe geçen Vali Ozan Balcı, atandığı Van'da da aynı hızda çalışmaya, vatandaşları dinlemeye ve projeler geliştirmeye başladı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Cumhurbaşkanlığı’nın 11 Mayıs 2022 tarihli  2022/209 sayılı kararı ile Van’a atanan Vali Dr. Ozan Balcı göreve başladı. Vali Dr. Ozan Balcı, Van’da göreve başladığı ilk gün esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Cumhuriyet ve Kazım Karabekir caddeleri üzerinde esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Balcı, sokağın nabzını tutma şansını da buldu.
 
YATIRIMLAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Esnaf hayırlı işler dileyen Van Valisi Dr. Ozan Balcı, ikram edilen Van’a özgü uçkun bitkisinin tadına baktı. Van’a ait proje ve yatırımları da ilk günden takip eden Vali Dr. Ozan Balcı Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığını (YİKOB) ziyaret etti. Vali Dr. Ozan Balcı YİKOB’un yatırımları ve çalışmaları ile ilgili bilgilendirme aldı. Daha sonra Vali Yardımcısı Yavuz Arslan, Tuşba Kaymakamı ve YİKOB Başkanı Furkan Duman, YİKOB’un ilgili müdürleri ile toplantı yapan Vali Dr. Ozan Balcı, tamamlanan devam eden ve planlanan yatarımlar hakkında sunumlar eşliğinde bilgi aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, “İnşallah Van’ın imarına, ihyasına, inşasına, Vanlı hemşerilerimizin huzuruna, refahına, esenliğine katkı sunmak için yatırımlar yapacağız. Başladığımız yatırımları da inşallah arkadaşlarımızla birlikte hızlı bir şekilde tamamlayacağız” dedi.
 

BALIK GÖÇÜNÜ YERİNDE İNCELEDİ

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Van Gölü'nün tek endemik balık türü olan inci kefalinin muhteşem göçünü de yerinde izledi. Türkiye'nin en büyük gölünde yaşayan tek balık türü olan ve üreme dönemi olduğu için 15 Nisan-15 Temmuz'da avlanması yasaklanan inci kefalinin tatlı sulara başlattığı göç devam ediyor. Erciş ilçesinde Deliçay'a giden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, inci kefalinin büyülü göçünü vatandaşlarla birlikte izledi.

BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR

Van’a tayini ile ilgili olarak açıklama yapan Vali Dr. Ozan Balcı, “Van’a hizmet etme görevini bana veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı ifade ediyorum. Ayrıca bizlere destek veren teşvik eden bu göreve atanmamıza katkıları olan İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ve devlet büyüklerimize de ayrıca müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun. Benden önce görev yapan bütün valilerimize, bir önceki valimize hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Bunun bir bayrak yarışı olduğunu ve ekip çalışmasıyla daha iyi hizmetlerin yapılacağına dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu bir ekip çalışması, bir bayrak yarışı. Van kadim bir şehir. Türkiye’nin serhat şehri. Buranın imarında, ihyasında ve inşasında bir sürü insan değer üretmiş, katkı sağlamış. Memlekette taş üstüne taş koyan, tuğla üzerine tuğla koyan herkesten Allah razı olsun. Bizim amacımız, görevimiz taş üstüne taş koymak, tuğla üzerine tuğla koyabilmek. Bu hizmet yarışını bir metre daha yukarıya çıkarabilmek. Bayrağı bir metre daha yukarıya koyabilmektir. Biz bunu ekip arkadaşlarımızla beraber yapacağız” diyerek açıklamasını tamamladı.
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TÜRKİYE Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]