• 0

26 Mayıs 2022, 07:51 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Yücel Bulut, Büyük sürgünü TBMM gündemine taşıdı

Yücel Bulut, Büyük sürgünü TBMM gündemine taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Tokat Milletvekili Yücel Bulut, Büyük Kafkasya sürgününün 158. Yıldönümü sebebiyle TBMM'de bir konuşma yaptı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Yücel Bulut, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, “Yüz bir yıllık efsanevi bir direnişin sonrasında göçe zorlanan insanların çok önemli bir kısmının hayatını kaybettiği büyük Kafkasya sürgününün 158’inci yıl dönümünde Kafkasya direnişinin büyük önderi Şeyh Şamil’in sonsuza dek unutulmayacak efsanevi direnişini tarih huzurunda bir kez daha saygıyla ve minnetle selamlıyorum” dedi.
 
Bulut konuşmasını, “1864 sürgünü sonrasında Anadolu’nun kucak açtığı Kafkasya’nın yiğit evlatları Türk milletinin ayrılmaz bir parçası ve ebediyete kadar sarsılmaz kader arkadaşı ve yoldaşı olmuştur. Kafkasya’nın cesur evlatları Şeyh Şamil’in komutasındaki şanlı direnişlerini Türk milletinin istiklali için başlatılan Millî Mücadele’de de aynı azim, aynı iman ve aynı şevkle bu defa Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında sürdürmüşler, Anadolu’yu ebedî vatan olarak kabul etmişlerdir” diyerek sürdürdü.

Yücel Bulut konuşmasının sonunda, “Bu vesileyle insanlık tarihinin görmüş olduğu en büyük katliam ve sürgüne muhatap olan Kafkasya’nın asil evlatlarına bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.
 
Musa ÖZDEMİR / Tokat
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.049 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]