• 0

22 Haziran 2022, 13:52 - Anasayfa // GÜNDEM Haberi yazdır

Vali Hatipoğlu, 'Bölgemizin değerlerini ortaya çıkarıyoruz'

Vali Hatipoğlu, 'Bölgemizin değerlerini ortaya çıkarıyoruz'

Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın (DOKAP) desteğiyle 2022 yılında Tokat'ta uygulanacak 6 projeye ilişkin toplu protokol imza töreni yapıldı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen törende Tokat tarımı ve hayvancılığı için Kesme Çiçek Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi i Projesi, Süt Liman Kazova Projesi, Meralarda Otlatma Verimliğinin Geliştirilmesi Projesi, Arı Yetiştiriciliği Birliği Tesis Altyapı Eksiklerinin Tamamlama Projesi, Merkez Avşarağzı Köyü Yağmurlama Sulama Projesi, Tokat Zile Yıldıztepe Köyü Homojen Kil Dolgulu Sulama ve İçmesuyu Göleti Projesi’nin imzaları Vali Numan Hatipoğlu, DOKAP Başkanı Hakan Gültekin ve uygulayıcı kuruluşlar arasında atıldı.
 
 
Vali Numan Hatipoğlu, yaptığı konuşmada, bölgesel kalkınmanın ülke kalkınmasının en önemli ayaklardan ve başlangıç noktalarından birisi olduğunu söyledi. Bölgenin dinamiklerinin ortaya çıkartılarak bunların ülkeye artı bir değer olarak eklenmesi hususunda çok güzel çalışmalar yapıldığını ifade eden Vali Numan Hatipoğlu, “Bu anlamda Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma Projesi başladı. Biz de kendileriyle iş yapmaktan,  proje üretmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Tokat, tarımı, hayvancılığı, turizmi ve aynı zamanda yaylaları ile birlikte tabiat turizminin de çok fazla gerçekleştirilebileceği bir bölge. Bu anlamda biz bölgemizin değerlerini ortaya çıkartmak, ülkemize sunmak hususunda el birliği gönül birliği içerisinde çalışacağız. Daha önce başlamış olan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bunlara yenilerini eklemek de görevimiz. Özellikle bu projelere her daim destek vermiş olan ve ülkemizin kalkınması için çok önemli atılımlar yapan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ayrıca Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a  teşekkür ediyoruz. Projelerimiz hayırlı ve uğurlu olsun.” dedi.
 
Konuşmanın ardından taraflar arasında imzalar atıldı. Törene İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ve İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin katıldı.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer GÜNDEM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]