• 0

25 Ocak 2018, 15:19 - Anasayfa // TURİZM Haberi yazdır

Kaz Gölü (Kuş Cenneti) Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Kaz Gölü (Kuş Cenneti) Islah Çalışmaları Devam Ediyor

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Kaz Gölü'nün iyileştirilmesi maksadıyla yürütülen 'Tokat-Pazar Kaz Gölü Islahı' makinalı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından Kaz Gölü’nün iyileştirilmesi maksadıyla yürütülen “Tokat-Pazar Kaz Gölü Islahı” makinalı çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor.
 
 
DSİ’nin mevcut imkanlarıyla yürütülen çalışmalarda 2 adet paletli ekskavatör, 1 adet paletli beko, 3 adet paletli traktör, 1 adet greyder ve 1 adet paletli yükletici görev alıyor.
 
“Kaz Gölü, Ulusal ve Uluslararası Turizme Açılacak”
 
Tokat Pazar İlçesi’nde bulunan Kaz Gölü ıslah çalışmaları kapsamında göl alanının daralmasını önlemek, su derinliğini artırmak ve göl aynasını çıkarabilmek maksadıyla zeminde balçık ile biriken tortullar temizleniyor. Bu çalışmalar neticesinde Kaz Gölü içerisinde toplam 443 dekar su yüzeyi oluşturularak, su yüzeyine göç eden ya da kışlayan kuşların rahatlıkla iniş-kalkış yapmaları hedefleniyor.  Bugüne kadar olan yürütülen çalışmalar ile 60 dekar su yüzeyi oluşturuldu.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu projede gelinen aşamadan memnun olduğunu ifade ederek “Yapılan temizlik çalışmalarını 2019 yılında tamamlayarak, Kaz Gölü’nü ulusal ve uluslararası turizme açacağız” dedi.
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.078 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]