• 0

30 Haziran 2022, 20:30 - Anasayfa // POLİTİKA Haberi yazdır

Sulusaray Barajı 2022 Yatırım Programı arasına alındı

Sulusaray Barajı 2022 Yatırım Programı arasına alındı

Tokat Ak Parti Milletveki ve TBMM Adalet Komisyon Üyesi Av. Mustafa Arslan Sulusaray Barajı'nın 2022 yatırımları arasına alındığını duyurdu.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

26. 000 dekar tarım arazisini suyla buluşturacak ve Sulusaray İlçesinin içme suyunu karşılayacak proje 2022 yatırım programı arasına alındı. Tokat Ak Parti Milletveki ve TBMM Adalet Komisyon Üyesi Av. Mustafa Arslan proje ile ilgili"Sulusaray ilçemize hayırlı olsun" dedi.

"YATIRIMLARIMIZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK"
 
Tokat Ak Parti Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyon Üyesi Av.Mustafa Arslan yapılacak olan Sulusaray Barajı ile ilgili açıklamasında" 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinden bu güne AK Parti Milletvekilleri olarak ilimizde gidilmedik ilçe, belde, köy kalmasın, dokunmadığımız hemşehrimiz, derdinden uzak olduğumuz kimse olmasın diyerek her an ve her yerde hemşehrilerimizle bir arada olmaya gayret gösterdik ve devam edeceğiz.
 

Bunun sonucu olarak her köyümüzün, beldemizin, ilçemizin derdini dert edindik, çözüme kavuşması için elimizden gelenden fazlasını yapmak için gayret gösterdik, sonuca ulaşmak için gece gündüz demeden bakanlıklar ve ilgili genel müdürlükler ile görüşmeler yaparak taleplerin yerine getirilmesi için adeta seferber olduk.

Milletvekilli olarak bizlerin birlik ve beraberlik içerisinde, büyük bir uyumla çalışmaları meyvelerini vermeye devam ediyor.

İl Özel İdaresi bünyesinde yapılan tarımsal çalışmalarla AK Parti iktidarında 20 yılda 22 göleti hizmete açtık, il özel idaresinin kaynakları ile 611 tarımsal projeyi hayata geçirdik.

Cumhuriyet tarihi boyunca 79 yılda 10 baraj yapılan ilimize, 2002 yılından bugüne 20 yıllık AK Parti iktidarında DSİ eliyle 15 adet barajı kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.
 

Bugün 15 olan baraj sayısını Sulusaray Barajı’nın 2022 yılı yatırım programına alınmasıyla 16’ya çıkacağının müjdesini kıymetli hemşehrilerimiz ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum.
Yaklaşık 1 Milyar Lira proje bedeli ile yapılacak olan Sulusaray Barajı, ilçemizin içme suyu ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, Sulusaray ve Yeşilyurt ilçelerimizde 26.270 dekar tarım arazisini suyla buluşturacak, üreticilerimize bereketli kazançlar sağlayacak.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde ilimize yapılan bu yatırımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek"ifadelerine yer verdi. 
 
EN İYİ YATIRIMLAR İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Tatlı suyun insan hayatı, sağlık ve üretkenliğin ilk koşulu olduğunu ifade eden Arslan, " Su hayat.  Her kırsal yerleşim yerlerinin  önceliği su dur.Su tarım, hayvancılık ve insan yaşamı için  vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Nüfus artışına parelel olarak artan gıda ihtiyacı ile birlikte tarımsal su ihtiyacımızda artmaktadır. Özellikle tarım sektörünün kuraklıktan ve muhtemel bir su sıkıntısından en az düzeyde etkilenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Kurumlarımızın yaptığı istişareler sonucunda  Sulusaray'ın içme suyu ve 26.000 dekar  tarım arazisinin sulanması için yapılacak olan Sulusaray Barajı 2022 yatırımları arasına alındı.Bölgemizin ekonomik, coğrafi ve iklim şartlarının göz önünde bulundurularak çiftçilerimize en iyi yatırımları sağlıyoruz.

İnşallah devam eden yatırımlar ve başlayacak projeler ile birlikte sulanabilir arazi potansiyelimizi daha da arttırmayı hedefliyoruz" dedi.
 
Yakup Orakçı - Hami İşler
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer POLİTİKA Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]