• 0

30 Ocak 2018, 17:32 - Anasayfa // ETKİNLİK Haberi yazdır

Şaban Ceylan, 'Yetimlere Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcudur'

Şaban Ceylan, 'Yetimlere Sahip Çıkmak Boynumuzun Borcudur'

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan , Şube başkanları ve İHH Genel yönetimi ile birlikte Pakistan’da İslamabad, Haripur, Sargoda ve Keşmir`de yetimlerle bir araya geldi.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Ceylan , Şube başkanları ve İHH Genel yönetimi ile birlikte Pakistan’da İslamabad, Haripur, Sargoda ve Keşmir`de yetimlerle bir araya geldi.
 
 
Ceylan, Diğer il Şube başkanlarımızla birlikte, İHH ve KHUBAİB vakıflarının Sargoda ve Keşmir’de organize ettiği yetimlerle buluşma programına katıldı. Ceylan, “Kendi yetimini veya başkasına ait bir yetimi himaye eden kimseyle ben cennette yan yana bulunacağız” hadisine atıfta bulunarak, “Yetimler, insanlık ailesinin sorumlu birer bireyi olmamız dolayısıyla bize verilmiş bir sorumluluktur, onlar bizim çocuklarımızdır. Bu çocuklarımıza sahip çıkmak boynumuzun borcudur” dedi.
 
"Ümmet adına mutlu oldum"
 
Millî Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim-Bir-Sen ve İHH’nın paydaşı olduğu “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin 5. yılına girdiğini hatırlatan Ceylan, Türkiye’deki çocukların harçlıklarından biriktirdikleri paralarla, kardeş olarak belirledikleri sınıflardaki yetimlere yardım ettiğini kaydetti. Ceylan, "Biz bu yetimhanelere ziyarette bulunduk. İHH ve KHUBAİB vakıflarının orada çıkardıkları işleri görünce hayran olmamak mümkün değil.Binlerce yetim için çalışıyorlar. Ciddi bir emek var. Zor şartlarda kurulan yetimhaneler Kolejler Sosyal etkinlik ve spor ortamları Ümmetin yetimleri için ciddi bir imkan. Ümmet adına mutlu oldum. Türkiye hayranı kardeş ülke Pakistan ile her geçen gün iyileşen ilişkilerimizi bu ziyaretimizle daha iyi noktalara taşıma gayretindeyiz.
 
Eğitim-Bir-Sen’in nerede ihtiyaç varsa oraya yardım elini uzatmaya çalıştığını, Arakan’da yetimhane ve külliye inşaatlarının devam ettiğini ifade eden Ceylan, emek örgütlerinin işlevinin sadece üyelerinin temel hak ve özgürlüklerini artırmak olmadığını, toplumsal sorumluluk anlamında da öncülük etmeleri gerektiğini vurguladı.
 
Beş gün süren programda Keşmir, Sargoda ve Haripur’daki yetimhanelerin laboratuvarları hizmete açıldı.
 
Ceylan, beraberindeki heyetle birlikte, Eğitim-Bir-Sen tarafından donatılan, KHUBAİB Vakfı’nın Keşmir ve Sargo'da yetimhanelerinin kimya, fizik ve biyoloji laboratuvarlarının ve Haripur yetimhanesinin bilgisayar laboratuvarının açılışına da katıldı.
 
Şube başkanlarıyla birlikte Pakistan Adalet Bakanı Zaferullah Khun ile bir araya gelen Ceylan, Pakistan ve Türkiye’nin zor dönemlerde birbirlerine destek olan ülkeler olduğunu dile getirerek, I. Dünya Savaşı’nda ve sonrası Pakistan’ın Ülkemize yaptığı yardımları çok anlamlı bulduklarını ifade etti. Ceylan, “Kardeşliğimizi zor dönemlerimizde yan yana, omuz omuza vererek ispatlamış iki devletiz” şeklinde konuştu.
 
Ziyaretler
 
İslamabad Büyükelçimiz İhsan Mustafa Yurdakul’u ziyaret eden heyet, daha sonra Pakistan Diyanet İşleri Başkanı Dr Qibla Ayaz’la bir görüşme gerçekleştirdi.
 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer ETKİNLİK Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Mürekkep ve Kağıt Kokuları İçinde 43 Yıllık Gözbebeği, 'MAŞALI'
Tokat'ın çalışmaya devam eden en eski matbaacısı olan Halil Ekicioğlu, 43 yıllık ömrü beraber paylaştığını söylediği matbaa makinesi için 'gözbebeğim' tabirini kullanıyor.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Musa Özdemir / TOKAT
Tel :0 (535) 210 6413
Faks : 0 (356) 212 4884
Bu site 0.094 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]