• 0

25 Eylül 2022, 22:25 - Anasayfa // KÜLTÜR/TURİZM Haberi yazdır

Pelin Çağlar'ın 'Kim Unutacak Bizi?' adlı sergisi 15 Ekim'de

Pelin Çağlar'ın 'Kim Unutacak Bizi?' adlı sergisi 15 Ekim'de

Pelin Çağlar'ın "Kim Unutacak Bizi?" isimli ilk kişisel sergisi, 15 Ekim'de açılıyor. Çağlar'ın birçoğu ilk defa sergilenecek 13 yağlı boya resmini bir araya getiren sergi, Beyoğlu'nda bir depoda ziyaretçilerle buluşuyor. Melis Bektaş küratörlüğünde gerçekleşecek "Kim Unutacak Bizi?", muğlaklık ve belirsizlik üzerinden jest ve hareketi portrede inceliyor.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

 
Seçkideki çalışmalar tekinsiz, arafta, gizlenmişlikle birleşen muğlaklığı bir insanlık durumu olarak ele alıyor. Anlamda kesinlikten görüntüde keskinlikten uzak bir ifadeyle, yerli yerinde hissettirmeyen zamanın biraz ilerisine gidip ‘’Kim Unutucak Bizi?’’ diye soruyor. Çünkü muğlaklık ölümü hatırlatıyor, ölüm de unutuşu.

Portrenin sanat tarihindeki anlamları ve tarihselliğini de göz önüne alarak, kendi sanat pratiğinde bir yorumlama sunuyor Pelin Çağlar. Resimlerin üzerinde biriken hareketi görmeye başladığınız farklı anlar oluşturuyor; gözüne bakmaktan çekinilen sert bir bakış, arkasını dönmüş hareketinde özgür bir beden, ifadesinde çığlığı duyduğunuz bir yüz, artık soyut bir manzaraya dönüşmeye başlamış bir çehre...

15 Kasım'a dek ziyaret edilebilecek sergide, sanatçının kontür ve renkleri izlere dönüşen büyük gölgeler yaratırken, resimler hafızada kalmış görüntüler gibi mekâna dağılıyor.
 

Basın Ön Gösterim:
 
Sergiyi 14 Ekim Cuma günü, saat 16:00’da, sanatçı ve küratör eşliğinde gezmek isterseniz bu maili cevaplayarak katılım durumunuzu bildirebilirsiniz.
Adres: Firuzağa Mahallesi, Çukurcuma Cad. No:18, Beyoğlu-İstanbul
Ziyaret saatleri: Her gün 12:00-19:00
Ayrıntılı bilgi ve söyleşi talepleriniz için:
burcudimili@gmail.com
0 554 458 33 13
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer KÜLTÜR/TURİZM Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.047 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]