• 0

27 Eylül 2022, 07:17 - Anasayfa // EKONOMİ Haberi yazdır

Fastener Expo Eurasia Fuarı, 2023'te sektörleri buluşturuyor

Fastener Expo Eurasia Fuarı, 2023'te sektörleri buluşturuyor

Reed Tüyap Fuarcılık ve Bağlantı Elemanları Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) arasında Fastener Expo Eurasia Fuarı için iş birliği protokolü imzalandı.

  • Facebook Paylaş
  • Twitter Paylaş

İmza töreninde konuşan BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa N. Tecdelioğlu, çok önemli bir iş birliğine imza attıklarını belirterek, protokol sayesinde bağlantı elemanları sektörünün 2023 yılında Avrupa’da liderlik, dünyada ise ilk sekizdeki yerini korumasına ve ticaret hacmini arttırmasında Fastener Expo Eurasia Fuarı’nın büyük katkı sağlayacağını belirtti.
 
Reed Tüyap Fuarcılık ve BESİAD, Fastener Expo Eurasia’yı Tüyap’ta düzenlemek için düğmeye bastı. Taraflar arasında imzalanan protokol ile birlikte Fastener Expo Eurasia, 24-27 Mayıs 2023 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde Avrasya Hırdavat Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecek. Birbirini tamamlayan bu iki kilit sektörün temsilcileri, küresel çapta ticaret için bir araya gelecek.
 
İmzalanan anlaşma ile Fastener Expo; bağlantı elemanları üreticileri, toptancıları ve distribütörleri ile kullanıcılarının yanı sıra bağlantı elemanı üretim ekipmanı ve malzemeleri konusunda uzmanlaşmış şirketleri aynı çatı altında bir araya getirmeyi amaçlıyor.
 
Son 10 yıl içerisinde her sene çift haneli rakamlarla büyüme hızını koruyarak 700 milyon dolarlık pazar büyüklüğünden, 2,5 milyar dolarlık pazar büyüklüğüne ulaşan Bağlantı Elemanları endüstrisi, 2020 yılında pandemi koşulları altında 420 milyon dolar ihracat gerçekleştirirken, 2021 yılında yüzde 47 artış ile 620 milyon dolar ihracata imza attı. 2022 yılında ise, 750 milyon dolar ihracat hedefi olan sektör; dünyada ilk sekizde, Avrupa’da ise ilk üç içerisinde yer almaktadır.
 
 
‘ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLARA İMZA ATACAĞIZ’
 
İmza töreninde, yapılan iş birliğinden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade eden Reed Tüyap Fuarcılık Genel Müdürü Ali Muharremoğlu, “Fastener Expo Eurasia’yı önümüzdeki yıl BESİAD ile Tüyap çatısı altında düzenleyecek olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Avrasya Hırdavat Fuarı ile eş zamanlı düzenleyeceğimiz fuar kapsamında paydaşımız BESİAD ile sektör açısından çok önemli sonuçlara imza atacağımıza inanıyoruz. Reed Tüyap olarak sahip olduğumuz küresel ağımız ve BESİAD’ın sektörel gücü ile Fastener Expo’da yer alacak katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize benzersiz bir fuar deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda iş birliği yaptığımız BESİAD’a teşekkür ediyor, fuarımızın şimdiden sektör için hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
 
SEKTÖRÜN AVRUPA LİDERLİĞİNE KATKI SAĞLAYACAK İMZA
 
Sektörün her geçen yıl büyüdüğünün altını çizen Bağlantı Elemanları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa N. Tecdelioğlu ise; ‘Çok önemli bir iş birliğine imza attık. Reed Tüyap’la imzaladığımız bu protokol sayesinde bağlantı elemanları sektörümüzün 2023 yılında Avrupa’da liderlik, dünyada ise ilk sekizdeki yerini korumasına ve ticaret hacmini arttırmasında Fastener Expo Eurasia Fuarı büyük katkı sağlayacak. BESİAD ve Reed Tüyap olarak güç birliğimizin yarattığı sinerjiyle sektörün ihracat bağlantılarının önemli bir kısmının fuarda kurulacağını öngörüyoruz. Tüm dünyada özellikle Bağlantı Elemanları sektörü için ülkemizin fırsat ülke olacağı öngörümüzün, fuarla birlikte daha güçlü bir şekilde ifade edileceği kesindir.
 
Sektörümüzde faaliyet gösteren firmalarımızın fuarda şimdiden yerini almasını diliyor, fuarımızın başarıyla geçmesi için çalışmalarımıza başladığımızın müjdesinin vermek istiyorum.” açıklamasında bulundu.
 
YENİ İŞ FIRSATLARI İÇİN PROFESYONELLER BULUŞUYOR
 
Fastener Expo Eurasia, birçok sektörün üst düzey yöneticilerinin, mühendislerin, satın-alma ve diğer sektör profesyonellerinin katılımcılarla yüz yüze görüşmelerine, ortaklıkların güçlendirilmesine ve yeni iş fırsatlarının yaratılmasına olanak sağlayacak. Fuarla ilgili detaylı bilgiye https://www.fastenerexpoeurasia.com adresinden erişebilirsiniz. 
 
Tokat OLAY


YORUM YAZ

BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Tokat Olay Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Diğer EKONOMİ Haberleri

Tümü

RÖPORTAJ

Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
Sani Konukoğlu; Anadolu'da sanayileşmenin öncülerinden
SANKO Holding'in Kurucusu Sani Konukoğlu, 28 yıl önce vefat etti.

E-BÜLTEN ABONELİK

ANKET

Yeni sitemizin dizaynını nasıl buldunuz?Gazetemiz Basın Ahlak Yasasına Uymayı Kabul Eder. Özel ilan ve reklamlardan doğabilecek sorumluluk ilan sahibine aittir. Gazetede neşredilen yazılardaki fikir sorumluluğu yazarına ait olup yayınlanan veya yayınlanmayan yazılar geri verilmez.

Adres : Yeşilırmak Mah. Orkide Sok. Saymaz Apt. Zemin Kat No: 8 TOKAT
Tel : 0 (356) 212 4884
Gsm : 0 (535) 210 6413
Bu site 0.059 saniyede yüklenmiştir. [Hata Bildir]